GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
02 Temmuz 2018 ( 8170 izlenme )
Reklamlar

1 Yemek Kaşığına Su Ve Şeker Ekleyip Bahçeye Bırakmalısınız

Bir çok kişi arıları sevmiyor.Piknikte bahçede otururken onların sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsunuz öyle değil mi.  Ve Arıların nüfusunun giderek azaldığı gerçeğini görmezden geliyorsunuz.

Bilmediğiniz bir şey var ki arılar dünyadaki canlıların %90’ının beslenmesine katkıda bulunuyorlar. Arılar olmadan biz insanlar da hayatta kalamayız.Çevremizi korumak ve bu Dünyada hala yaşamak istiyorsak çevremize katkıda bulunmalıyız.  Çok basit eylemlerle katkıda bulunabilir.

Arılar Olmazsa İnsanların 4 Yıl Ömrü Kalır
Dünyayı tak başımıza değiştiremeyiz tabiki ama el ele verirsek bunu başarabiliriz. İçinde yaşadığımız ve çocuklarımıza bırakacağımız dünyayı muhafaza etmemiz şart.
92 yaşındaki Sir David Attenborough hayatı boyunca hayvanlar ve doğa için çalıştı.Britanyalı hayvanbilimci ve yazarın sesini birçok belgeselden hatırlıyor olabilirsiniz.

Şimdi bütün dünyanın bilmesi gereken bir mesajı yayınlıyor.

Facebook’ta “Arıların soyu tükenirse, insanların 4 yıllık ömürleri kalır” dedi.

David Attenborough, bu uyarıyı yapan ilk ve tek kişi değil.

Arılar küçük ve etkisiz görünseler de aslında hayatımız önemli bir role sahipler.

Attenborough, “Son 5 yılda arı popülasyonu 3’te 1 azaldı” dedi.
Yine de umut var. Yapabileceğimiz şeyler de var. Hatta yapabileceğimiz o basit şey insanların paylaşımlarıyla giderek yayılıyor.

David Attenborough’nun herkese bir önerisi var. Su ve şekeri karıştırarak, yemek kaşığıyla bahçenize bırakmanızı öneriyor. Yapacağınız bu şey önce arıların sonra da insanların hayatını kurtarıyor.

Attenborough şunları söyledi:

“Yılın bu döneminde arılar etrafta görünmeyince onların öldüğünü düşünebilirsiniz. Aslında sadece yoruluyorlar. Kovanlarına dönecek güçleri kalmıyor.

Bahçenizde yorgun bir arı görürseniz, hemen yemek kaşığına şeker ve su ekleyip bahçeye bırakın. Böylelikle enerjileri artacak.
İki yemek kaşığı toz şeker ve bir yemek kaşığı suyu karıştırın. Sonra yemek kaşığıyla bahçenize bırakın. Bunun paylaşılması ve insanların bilinçlenmesi çok önemli.”Öte yandan yapabileceğiniz bir şey daha var. Bahçenizde bol bol çiçek yetiştirerek arılara yardımcı olabilirsiniz.

İnsanların arılar hakkında bilinçlenmesi için paylaşın.

El ele vererek önce arıları sonra da doğayı kurtarabiliriz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayaklarınızı buzlu suda bekletirseniz... Kan Pıhtılaşması Belirtileri Nelerdir? Bir Babanın Pişmanlığı Bu Zombi Balığı Görünce Çok Şaşıracaksınız