GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
15 Mayıs 2018 ( 1434 izlenme )
Reklamlar

12 PRATİK MUTFAK YÖNTEMİ

12 PRATİK MUTFAK YÖNTEMİ

1 – Pirinç pilavı suyuna, birkaç damla limon suyu ilave edin. Bembeyaz olur.

2 – Havuç daima kaynar suya atılır, piştikten sonra hemen soğuk suya tutun, rengini muhafaza eder.

3 – Sebzelerimiz kimi zaman çok bekletmekten buruşurlar. Böyle bir durumla karşılaşırsak içine sirke ve şeker attığınız suda bırakın. İlk tazeliklerine kavuşurlar.
4 – Bütün sebzelere biraz karbonat ekleyerek pişme süresini azaltabilirsiniz. Tuzunu asla pişirirken koymayın, sertleştirir. Tuzu, en son anda ilave edin.

5 – Karnıbahar haşlarken içine iki dilim ekmek atarsanız, o dayanılmaz kokusundan kurtulursunuz.6 – Patatesin pişirme suyuna bir kaşık sirke koyun. Hem rengi sapsarı kalır hem daha lezzetli olur.

7 – Sebze pişirirken yemeğe ekleyeceğiniz su sıcak olmalıdır. Yemeğiniz daha lezzetli olacaktır. 
8 – Domatesleriniz tazeliğini yitirmeye başladıysa, tuzlu suyun içinde yarım saat bekletin.

9 – Kek yaparken karıştırmak için kullandığınız kaşığa hamur yapışmasını istemiyorsanız, kaşığı kullanmadan önce süte batırın.
10 – Pastaların üzerine koyduğunuz muz, elma, armut gibi meyvelerin kararmaması için, meyveleri limonlu suya batırıp kullanın.

11 – Patates kızartmadan önce süt dolu bir kabın içinde biraz bekletin, kuruladıktan sonra tavaya atın. Böylece daha az yağ çekeceklerdir.

12 – Sosislerin patlamasını önlemek için fırın ya da ızgaraya koymadan önce soğuk süte batırmanız yeterli olacaktır.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Turşu Suyunu Dökmemeniz İçin 12 Farklı Neden Kayıp öğrencinin cesedi kapatılan yatılı okulda bulundu İnanılır gibi değil Nasılda denk geldi ÇOCUĞUN YÜZÜNDE ÇIKAN ŞEYE İNANAMAYACAKSINIZ !