GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
15 Mayıs 2018 ( 1419 izlenme )
Reklamlar

12 PRATİK MUTFAK YÖNTEMİ

12 PRATİK MUTFAK YÖNTEMİ

1 – Pirinç pilavı suyuna, birkaç damla limon suyu ilave edin. Bembeyaz olur.

2 – Havuç daima kaynar suya atılır, piştikten sonra hemen soğuk suya tutun, rengini muhafaza eder.

3 – Sebzelerimiz kimi zaman çok bekletmekten buruşurlar. Böyle bir durumla karşılaşırsak içine sirke ve şeker attığınız suda bırakın. İlk tazeliklerine kavuşurlar.
4 – Bütün sebzelere biraz karbonat ekleyerek pişme süresini azaltabilirsiniz. Tuzunu asla pişirirken koymayın, sertleştirir. Tuzu, en son anda ilave edin.

5 – Karnıbahar haşlarken içine iki dilim ekmek atarsanız, o dayanılmaz kokusundan kurtulursunuz.6 – Patatesin pişirme suyuna bir kaşık sirke koyun. Hem rengi sapsarı kalır hem daha lezzetli olur.

7 – Sebze pişirirken yemeğe ekleyeceğiniz su sıcak olmalıdır. Yemeğiniz daha lezzetli olacaktır. 
8 – Domatesleriniz tazeliğini yitirmeye başladıysa, tuzlu suyun içinde yarım saat bekletin.

9 – Kek yaparken karıştırmak için kullandığınız kaşığa hamur yapışmasını istemiyorsanız, kaşığı kullanmadan önce süte batırın.
10 – Pastaların üzerine koyduğunuz muz, elma, armut gibi meyvelerin kararmaması için, meyveleri limonlu suya batırıp kullanın.

11 – Patates kızartmadan önce süt dolu bir kabın içinde biraz bekletin, kuruladıktan sonra tavaya atın. Böylece daha az yağ çekeceklerdir.

12 – Sosislerin patlamasını önlemek için fırın ya da ızgaraya koymadan önce soğuk süte batırmanız yeterli olacaktır.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HZ ALİ’NİN MUHTEŞEM NAR HİKAYESİ Altın Kesesi Uzun Yaşamanın Sırrı İlikte Saklı !! Kemik Suyunun İnanılmaz Etkisi BİR KEFEN SOYUCUSUNUN GÖRDÜKLERİ!….