GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Şubat 2018 ( 2803 izlenme )
Reklamlar

50 Milyon vatandaşın haberi dahi olmadan yaptıkları oyuna bakın! Rezillik deşifre edildi


Ankara’da dev operasyon: 50 milyon kişinin bilgilerini para karşılığı satmışlar

Ankara’da kurdukları internet sitesi aracılığıyla yasal olmayan yollarla elde ettikleri yaklaşık 50 milyon vatandaşa ait kişisel bilgileri abonelik karşılığı satan 2 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kurdukları internet sitesi üzerinden yasal olmayan yollarla temin ettikleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ait isim, kimlik numarası, adres ile telefon numaralarını pazarladıkları belirlenen 2 kişiyi takibe aldı.

Düzenlenen operasyonla internet sitesinin kurucusu ve sahibi olduğu belirlenen Yusuf K. ile yardımcısı H.K. gözaltına alındı.

Zanlılara ait adreslerdeki aramalarda, verilerin depolandığı belirlenen 26 hard disk, ruhsatsız birer av tüfeği ve tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 15 mermi, gaz maskesi, rambo bıçağı, 9 dizüstü bilgisayar ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Çok sayıda üst düzey devlet görevlisinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 50 milyon kişiye ait kişisel bilgilerin de yer aldığı internet sitesi mahkeme kararıyla erişime engellendi.

EV KİRASINI VE ÇOCUKLARINI ÖZEL OKUL TAKSİDİNİ ÖDEMİŞ İnternet sitesinin kurucusu olduğu belirlenen zanlı Yusuf K’nin, emniyetteki sorgusunda, pazarladığı veriler karşılığında 8 ayda yaklaşık 100 bin lira gelir elde ettiğini, bununla ev kirası ve 2 çocuğunun özel okul taksitlerini ödediğini söylediği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devamını Oku... Her sabah uyandığımda atıyorsa kalbim Elhamdülillah, Dikkat! Doktorlar Uyardı Sivrisinek Isırığından Sonra Mutlaka Bunu Yapın. Misafir odası, Misafir Takımı…