GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Aralık 2017 ( 7826 izlenme )
Reklamlar

Ağzı Açık Uyumanın Neden Olduğu Hastalıklar..

Uzmanlar ağzı açık nefes almanın ve ağzı açık uyumanın bir çok hastalığı tetiklediğini ve oldukça zararlı bir alışkanlık olduğunu dile getiriyorlar. 

İşte uzmanlara göre ağzı açık uyumanın neden olduğu hastalıklar ve ağzı açık uyumanın zararları…

Uzmanlar uzun ve sağlıklı yaşamak için burundan nefes alınması gerektiğini önemle vurguluyorlar. Ayrıca ağzı açık uyuyan ve sürekli ağızdan nefes alan insanların ömürlerini kısaltığına ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirdiğine dikkat çekiyorlar.

Burundan nefes almanın önemine dikkat çeken uzmanlar, “Burundan nefes alamayan insanlar ağızdan da nefes alarak hayatlarına devam edebilir ancak burun solunum organı olmasının yanı sıra havayı ısıtıp nemlendirerek akciğerlere gerektiği kıvamda sunan bir organ olmasının yanında koku ve konuşma fonksiyonunda da önemli görevleri bulunuyor.

Burun deliklerinden alınabilen hava uyku kalitesini arttırıp horlamayı da azaltabiliyor.

Uykuda ağzı açık uyuyanlar ve burnunu kullanmayan kişilerde orlama ve uyku apnesi denilen uykuda nefes durması daha fazla görülüyor.

Ağzı açık uyumak ilerleyen zamanlarda uyku apnesi, kronik baş ağrısı, sürekli yorgunluk, metabolizmanın bozulması hatta ilerleyen zamanlarda cinsel isteksizliği de beraberinde getiriyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 senedir huzurevinde yaşayan bir annemizin kaleminden duygusal bir hikaye… Tüm evlatlara ithaf olunur..!!! Ceviz Ağacı Altında Neden Oturulmaz ASPİRİN VE LİMON KARIŞIMI İLE NASIRDAN KURTULUN ETTEHİYYATÜ DUASININ SIRRI