GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Şubat 2018 ( 1815 izlenme )
Reklamlar

Allah Günahlarımızı Affetsin..!

Güzelliğinden dolayı günaha bulaşan güzel bir kadını, kıyamet günü getirdiklerinde: “Neden günah işledin?” diye soracaklar.Cevaben diyecektir: “Yâ Rabbi, beni güzel yarattın, bu yüzden günah işledim!”

Bu sırada Allahü teala, Hazret-i Meryem’i getirmelerini emredecektir. O kadına: “Sen mi daha güzelsin yoksa bu mu..? Biz onu daha güzel yarattık ama o güzelliğinden dolayı aldanıp günaha düşmedi!” denilecektir.

Daha sonra yakışıklığından dolayı günaha düşen yakışıklı bir erkeği sorguya çektiklerinde: “Neden günaha düştün?” diye soracaklardır. O cevaben şöyle diyecektir: “Yâ Rabbi, beni yakışıklı yarattın; bundan dolayı kadınlar bana yöneldi, ben de aldanarak günaha düştüm”

Bu sırada Yusuf aleyhisselamı getirerek ona: “Sen mi daha yakışıklısın yoksa Yusuf mu? Biz ona cemal ve güzellik verdik ama o aldanarak günaha düşmedi”
denilecektir.

Daha sonra zengin bir adam gelir “EY KULUM SEN NİYE BU KADAR GÜNAH İSLEDİN..?” diyecek Allah u teal a oda YARABBİ beni dünyada iken çok zengin yarattın onun için Mal ve Mülkle uğraşınca sizi unuttum der o sırada

ALLAH-U TEALA Hz. SÜLEYMAN (a.s) çağırır; “SEN SÜLEYMAN KULUMDAN DAHA Mİ ZENGİN DİN” der o kişi
başını öne eğip susar.. Daha sonra bela ve sıkıntılarından dolayı isyan ederek günaha düşen birisini getirecekler.

“Neden isyan ederek günaha düştün?” dediklerinde şöyle diyecek: “Yâ Rabbi, bana şiddetli bela, musibet ve sıkıntılar verdin, bu yüzden isyan ederek günaha düştüm” Bu sırada Eyyub aleyhisselamı getirerek o adama şöyle denilecek:

“Senin belan mı daha şiddetli idi yoksa Eyyub’un mu? Halbuki biz onu şiddetli belaya uğrattık ama o isyan ederek günaha düşmedi” denilecektir. İşte böylece özür ve bahane yolu günahkârlara kapanmış olacaktır… Allah Günahlarımızı Affetsin..! Amin inşaallah….

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KUNUT DUASININ SIRRI ► Hikmet Ehli Zâtlar Buyuruyor ki: KÜMESTE ÜÇ SİYAH YUMURTA BULDU – İÇİNDEN ÇIKANLARI GÖRDÜĞÜNE İNANAMADI EVİNİZDEN UZAK TUTUN, KALP KRİZİ VE KEMİK ERİMESİNE YOL AÇIYOR