GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Şubat 2018 ( 1871 izlenme )
Reklamlar

Allah Günahlarımızı Affetsin..!

Güzelliğinden dolayı günaha bulaşan güzel bir kadını, kıyamet günü getirdiklerinde: “Neden günah işledin?” diye soracaklar.Cevaben diyecektir: “Yâ Rabbi, beni güzel yarattın, bu yüzden günah işledim!”

Bu sırada Allahü teala, Hazret-i Meryem’i getirmelerini emredecektir. O kadına: “Sen mi daha güzelsin yoksa bu mu..? Biz onu daha güzel yarattık ama o güzelliğinden dolayı aldanıp günaha düşmedi!” denilecektir.

Daha sonra yakışıklığından dolayı günaha düşen yakışıklı bir erkeği sorguya çektiklerinde: “Neden günaha düştün?” diye soracaklardır. O cevaben şöyle diyecektir: “Yâ Rabbi, beni yakışıklı yarattın; bundan dolayı kadınlar bana yöneldi, ben de aldanarak günaha düştüm”

Bu sırada Yusuf aleyhisselamı getirerek ona: “Sen mi daha yakışıklısın yoksa Yusuf mu? Biz ona cemal ve güzellik verdik ama o aldanarak günaha düşmedi”
denilecektir.

Daha sonra zengin bir adam gelir “EY KULUM SEN NİYE BU KADAR GÜNAH İSLEDİN..?” diyecek Allah u teal a oda YARABBİ beni dünyada iken çok zengin yarattın onun için Mal ve Mülkle uğraşınca sizi unuttum der o sırada

ALLAH-U TEALA Hz. SÜLEYMAN (a.s) çağırır; “SEN SÜLEYMAN KULUMDAN DAHA Mİ ZENGİN DİN” der o kişi
başını öne eğip susar.. Daha sonra bela ve sıkıntılarından dolayı isyan ederek günaha düşen birisini getirecekler.

“Neden isyan ederek günaha düştün?” dediklerinde şöyle diyecek: “Yâ Rabbi, bana şiddetli bela, musibet ve sıkıntılar verdin, bu yüzden isyan ederek günaha düştüm” Bu sırada Eyyub aleyhisselamı getirerek o adama şöyle denilecek:

“Senin belan mı daha şiddetli idi yoksa Eyyub’un mu? Halbuki biz onu şiddetli belaya uğrattık ama o isyan ederek günaha düşmedi” denilecektir. İşte böylece özür ve bahane yolu günahkârlara kapanmış olacaktır… Allah Günahlarımızı Affetsin..! Amin inşaallah….

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akciğer kanserini engelleyen kür Hollanda polis köpeğinin Türk vatandaşa saldırma anı! BÖYLE EĞİTİMCİLERİN SAYISI ARTMALI Kahvenin Şuana Kadar Hiç Duymadığınız İnanılmaz Faydaları