GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Şubat 2018 ( 2936 izlenme )
Reklamlar

Araba Satışında Dolandırıcılık Yöntemi

Yeni Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat! Arabanızı satılığa koydunuz, söz gelimi Ahmet diye biri aradı ve dedi ki; “70 bin TL veririm”. “Tamam” dediniz, anlaştınız.

Ahmet hesap numarası istiyor. 70 bin lirayı transfer ediyor. Açıklamada “34 xy plakalı golf marka aracın satış bedeli” yazıyor. Sonra tam notere yöneldiğinizde Ahmet diyor ki “benim cenazem var, acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim hasana ver”.

Sen de “nasıl olsa para geldi” deyip Hasan’a aracı bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde “parayı eksiksiz aldım” kısmını da bir güzel imzalıyorsun.

3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor: “Sana 70 bin TL yollamıştım araç için. Hala satış olmadı. Parayı iade et” diyor. Savcıya başvuruyorsun, Ahmet ile Hasan arasında akrabalık yok. Telefon görüşmesi tespiti yok. Beraber fotoğrafları yok. Hiç bir bağ bulamıyorlar.

Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. 70 bin lirayı da mecburen ödeyeceksin. Hasan da “ben parayı elden verdim, bu da resmi noter belgesi, kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor. Araba benimdir” diyor.
70 bin liralık araba uçtu, gitti. 
Paylaşalım herkes okusun lütfen..!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEHŞETİ YAŞADI! ANLATTIKLARI KAN DONDURDU! Vücudunuzdaki Tüm Zehirleri Ayaklarınızdan 30 Dakikada Çıkarın Ölmeden önce bu videoyu mutlaka izleyin AZRAİL (A.S) - ÖLÜM ANI -MUTLAKA İZLEYİN-PAYLAŞINIZ