GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
18 Ekim 2018 ( 4374 izlenme )
Reklamlar

Aspirinin farklı kullanım şekilleri sizi çok şaşırtacak!


Aspirinin farklı kullanım şekilleri sizi çok şaşırtacak!
Aspirini bugüne kadar sağlık için kullanmış olabilirsiniz. Ancak aspirinin içindeki etken maddeler, saç rengini sabitlemeden sivilcelerin kurumasına, nasırların yumuşamasından kepek sorunuyla mücadele etmeye kadar pek çok farklı alanda kullanılabiliyor.

Kepek Gidericidir
Saçlarınızda sürekli olarak kepek sorunu ile mücadele ediyorsanız sadece iki tane aspirini ezerek şampuanınızın içine katın.
Düzenli kullanımda sizler de saçlarınızdaki kepeğin gittiğini görebilirsiniz.

Nasır Tedavisinde Etkilidir
6 adet aspirini ezin. Ardından içine bir çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı da su atın. Bu karışımı karıştırdığınızda macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz.
Ardından da nasırlı olan bölgenin üzerine sürerek bu bölgeyi bir gece boyunca kapatın. Nasır oldukça hızlı bir şekilde yumuşayacak ve temizlenmesi oldukça kolay olacaktır.

Çiçek Bakımında Kullanılır
Çiçeklerinizin böceklerden kurtulmasını ve daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız sadece bir adet aspirini ezerek çiçeklerin dibine koyabilirsiniz. Bu sayede çiçeklerinin ömürleri daha uzun ve sağlıklı olacaktır.

Leke Çıkarıcıdır
Ter lekeleri özellikle kalıcı olabiliyor ve deterjanlar ile de oldukça zor çıkabiliyor. Ancak iki adet aspirini bir bardak suyun içinde erittikten sonra ter izi olan bölge üzerine dökerek iki saat sonra yıkarsanız siz de hızlı bir şekilde ter izinden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Faydalıdır
Sürekli sivilce sorunu yaşıyorsanız aspirin ile suyu karıştırarak sivilcelerinizin üzerinde bekletebilirsiniz. Böylelikle sivilcelerin azaldığını, ilerleyen zamanlarda da kaybolduğunu göreceksiniz.

Böcek sokmaları için kullanın
Sinek veya arı sokmasına karşı da aspirin kullanabilirsiniz. Böceğin soktuğu yeri biraz ıslatın ve asprinin sürün. Eğer arı soktuysa, arı alerjisine karşın dikkatli olun. Nefes alamama, karın ağrısı, mide bulantısı olması halinde mutlaka tıbbı yardım alın.

Bahçe bakımında kullanın
Aspirin sadece sizin için değil, bahçeniz için de çok büyük yardımcıdır. Bazı bahçıvanlar topraktaki mantarlama konusunda çok uzun uğraşlar verirler. Toprak mantarının tedavisi için de aspirin kullanabilirsiniz. Su ile karıştırarak toprağa dökebilirsiniz. Ancak bitkileriniz için dikkat etmeniz gereken nokta, aspirin bitki yanıklarına yolaçabilir. Bunun için bir litre suya 1 aspirinden daha fazla koymayın.

Terleme lekeleri çıkarın
Beyaz gömleklerde ter lekeleri en tahammül edilmez sorunlardan biridir. Beyaz gömleklerinizdeki ter lekelerini çıkarmak için iki aspirini yarım bardak ılık suyun içinde eritin. Gömleğin lekeli bölümünü 2-3 saat boyunca bu çözeltinin içinde bekletin.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KENZÜL ARŞ DUASI YÜZDE 100 ETKİLİ BİR DİLEK DUASI Komşular İhbar Edince İnanılmaz Şeyle Karşılaşıldı Kabe imamı Mahir'in oğlu son saniyelere dikkat !! İşte Kanserin 10 Belirtisi! 1 Dakikanı Ayır ve Kendini test et!