Reklamlar

Bağırsak parazitleri için en etkili bitkisel tedavi yöntemi

Bağırsaklar vücudun işleyişi açısından oldukça önemlidir. Düzenli çalışmadığı zaman büyük sıkıntılara yol açar. Düzenli çalışmayan bağırsaklarda biriken atıklar bağırsak parazitlerioluşmasına neden olur. Bu nedenle bağırsakların düzenli çalışması için bol bol sıvı tüketilmelidir. Bağırsak parazitleri için bir çok farklı isim vardır. Genellikle yaygın olarak parazit ve kurt denilse de kökbacaklılar tenya da diğer isimleri arsında yer alır.

Tükettiğimiz gıdaların vücüdumuza faydalı olması çok önemlidir. Zira faydasız şeyler tükettiğimiz taktirde bağırsaklarda parazit meydana gelebilir. Nedir bu faydasız şeyler derseniz bunlar kısaca ; iyi pişirilmemiş etler, güzel yıkanmamış sebze ve meyveler diyebiliriz.

Bağırsak parazitlerine neden olan durumlar :

  • Yüksek tansiyon
  • Tuvalet kullanımından sonra elleri güzelce yıkamamak
  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması
  • Bozulmuş gıdalar ve iyi pişmemiş etler
  • Stres

Bağırsak parazitleri nasıl önlenir?

Bağırsak parazitlerini önlemenin en önemli ve ilk şartı kişisel temizliğe önem vermekten geçer. Dışarıya çıktığımızda, bozuk para ile temas ettiğimizde, tuvalete girdiğimizde, yemek yapmadan önce mutlaka ellerimizi güzelce sabunlayıp akan suyun altında bol su ile durulamamız gerekmektedir.

Bir diğer önlem sağlıklı beslenmek ve A ve C vitaminlerini bolca tüketmektir.

Su tüketiminde özellikle hazır suları tercih etmeli veya tüketeceğimiz suyu güzelce kaynatmalıyız.

Özellikle meyve sebze gibi yiyecekleri bolca yıkamalı, et ve türlerini iyice pişirerek tüketmeliyiz.

Tüm bu önlemlere rağmen hala bağırsaklarınızda parazit varsa ve nasıl kurtulacağım diye düşünüyorsanız o zaman size izlemeniz gereken adımları aşağıya yazıyorum. Bu bitkisel kür ile parazitleri ortadan kaldırmak mümkün. Sonuç ise oldukça şaşırtıcı.

Benzer şekilde sık sık kırmızı et yememekte fayda var. Özellikle domuz eti bağırsaklarda ciddi hasara neden olan parazit oluşumuna elverişlidir. Genel itibarıyle iyi pişmemiş kırmızı et bağırsak parazitleri oluşumuna zemin hazırlayan bir besin olması açısından fazla tüketmemekte yarar vardır.

Bağırsak paraziti bitkisel tedavisi

Gerekli Malzemeler :

2 adet havuç

Yıkamak için bolca su

Hazırlanışı :

Bağırsak paraziti bitkisel tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Bunun için öncelikle havuçları güzelce yıkıyoruz. Sonra bir kase içerisine rendeliyoruz. Her sabah aç karnına bir miktar yiyiyoruz. Üzerine bir bardak su tüketilebilir. Eğer tercih ederseniz havucu bir bardak suyun içerisine koyarak da tüketebilirsiniz.

Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İnanılmaz Taklit Yapabilen Yetenek (Papağanla Söyleşi)