GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
06 Mart 2018 ( 5857 izlenme )
Reklamlar

Bağırsakları temizlemenin doğal yöntemleri…

Öncelikle günde 8 bardak yani ortalama 1,5 litreden az su içmeyeye çalışıyoruz. Sadece su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz ama eğer bir tıkanıklık varsa aşağıdaki yöntemler işinize yarayacaktır.

Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusu yiyoruz.

Ardından yine kahvaltıdan önce bir bardak suya bir kaç damla limon veya sirke damlatarak sıcağa yakın ılıklıkta içiyoruz.

Akşamları 1-2 tane Keçiboynuzu yedikten sonra 1-2 bardak ılık su içiyoruz. Keçiboynuzunda bulunan lifler bağırsaklarınızı temizleyecek ve kabızlık sorununuzu kökünden çözecektir.

Ayrıca günde bir bardaktan fazla olmamak kaydıyla rezene çayı içebiliriz.
Gece yatmadan önce 1 bardak ılık limon-bal karışımını içip yatıyoruz. Bu kürü aralıksız tam 10 gün uyguluyoruz. Bu süreçte günde 8 saatten az uyumamaya gayret ediyoruz.

Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan birisidir ve aşırıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi halinde kolon temizliği için yardımcı olacaktır.

Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş veya ev içinde çok hafif karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler sayesinde kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket haline geçecektir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yemek Kaşığına Su Ve Şeker Ekleyip Bahçeye Bırakmalısınız 18 Saniye Sonra Olacaklara Bi Bakın.. Subhanallah. Milyonları ağlatan mucize bebek..İZLEYELİM M-ete-oroloji’de-n 6 İl İçi-n Kar U-yarısı Y-apıldı