GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
10 Ekim 2018 ( 14245 izlenme )
Reklamlar

Bağırsakları temizleyecek

Sarımsak içinde bulundurduğu mineraller sayesinde sayısız tıbbi özelliği bulunduğunu ve dünyanın her yerinde kullanılmakta olduğunu biliyoruz. 

Aynı zamanda A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir bunun yanında demir, kalsiyum, potasyum, bakır, manganez, fosfor ve potasyum gibi mineraller için de iyi bir kaynaktır. Ayrıca, çok nadir bulunan önemli mineralleri de içerisinde barındırır ve sarımsak pişirme sonucu besin değerini kaybetmeme özelliğine sahiptir.

Sarımsağın Sağlığa Faydaları:
1-Sarımsağın güçlü antimikrobiyal özellikleri, bakterilere, virüslere, mantarlara, bağırsak parazitlerine ve mantarlara karşı mücadelede çok etkilidir.
 

2-Sarımsak güçlü antioksidan özelliği sayesinde bağışıklığı güçlendirir. Vücut içindeki mikropları güçlü bir şekilde etkisiz hale getirir. Her gün yemeklerinize 2-3 diş sarımsak katmanız bir çok hastalıktan sizleri koruyacaktır.


3- Güçlü anti-kanser özellikleri, birçok kanser türlerini özellikle mide ve kolon kanseri riskini önemli ölçüde azaltır.


4-Soğuk algınlığınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunu önlemek için iki diş sarımsak tüketmeniz gerekir. Soğuk algınlığında tıkanıklığı gidermek ve iyileşmeyi hızlandırmak için sarımsak oldukça faydalıdır.


5-Sarımsak yutmanın faydaları , kan kolesterolünün dengelenmesini sağlar  ve bu sayede kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde azaltır.

 
6-Kan şekeri seviyenizi düşürmek için her gün bir ya da iki diş sarımsak tüketin.

TÜKETİM İPUÇLARI
Gece yatmadan önce 2 diş sarımsağı küçük küçük doğrayın ve 5-6 dakika bekletin. Doğrama işlemi sarımsaktaki enzimlerin açığa çıkmasını sağlar. Daha sonra doğranmış sarımsağı bir kaşıkta toplayın ve su ile yutun.


Uyuduğunuzda sarımsak tüm sindirim sisteminizde dolaşır ve sağlıklı hücrelerinize zarar vermeden tüm toksinleri, zararlı bakterileri, virüsleri ve kanserojen maddeleri etkisiz hale getirecektir. Ayrıca, kükürt bileşikleri kurşun ve diğer tehlikeli ağır metalleri vücudunuzdan temizler. Tabiki, ertesi sabah büyük bir bardak su içmeyi unutmayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cilt Lekelerine 10 Mucize Çözüm Hakkını helal etmeyen ANNE Uyurken Ayağınızın Altına Bozuk Para Koyarsanız!! Etkisi İnanılmaz. Keçi Çobanı