GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Temmuz 2018 ( 25263 izlenme )
Reklamlar

Bahçenizde Görünce Ot Sanıp Kopardığınız Bitki Bakın Nelere İyi Geliyor

Bahçenizde çıkan yabani otları koparmak hem yorucu hem de sinir bozucudur. Ancak bahçenizi otlardan temizlediğiniz o anki manzara paha biçilemezdir. Ancak bahçenizde çıkan her bitki yabani ot olacak diye bir şey de yok. Hatta öyle bitkiler çıkar ki bahçenizde bunları tükettiğinizde daha sağlıklı yaşam sürdürürsünüz.

Her Derde Deva
Bunlardan biri de semiz otu. Çoğu kişi semiz otunun nasıl göründüğünü bilse de hala bazıları semiz otunu, yabani ot zannedip koparıp atıyorlar. Ancak semiz otu her derde deva! Semiz otunun koyu renkte yaprakları ve kalın sapları vardır. Birçok kişi besleyici bu bitkiyi yabani ot zannedip bahçelerinde çıkması halinde koparıp atarlar. Ama yazıyı okuduktan sonra onların fikri değişecek.

Semiz otu vitamin, mineral ve omega-3 yağ asitlerinin en yüksek oranda bulunduğu tek bitkidir. Ayrıca demir ve kalsiyum kaynağıdır. Kemiklere, alyuvarlara ve oksijen dolaşımına iyi gelir. Semiz otunda yer alan A vitamini de gözlere ve cilde iyi gelir.

Vitaminlere Para Vermenize Gerek Yok
Vitamin için pahalı ilaçlara para vermek yerine sadece semiz otu yiyebilirsiniz. Bahçede kolaylıkla yetişebilir ve bakımı zor değildir. Semiz otunu salatalarda kullanmak mümkün. Ayrıca ıspanakla yapılan yemeklere ve çorbalara lezzet katar. Muhtemelen bundan sonra semiz otu görünce kimse koparmayacaktır.

Birçok kişi semiz otundan haberdar olsa da hala bazıları semiz otundan habersizler. Bunları onlarla paylaşmak bizim görevimiz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çam Ağacının Yapraklarının Faydalarını ve Nasıl Kullanılacağını Biliyor musunuz? Ispanağın faydaları saymakla bitmiyor! Brokoli ve Yoğurdu Birlikte Yedi, Midesi Birden Harekete Geçti ve… Sonrasına bakınız ne oldu ET BENLERİNDEN KURTULMANIN EN ETKİLİ YÖNTEMİ!