GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Kasım 2017 ( 13288 izlenme )
Reklamlar

Bir daha ıslak mendil kullanmak istemeyeceksiniz..

Connectict Tıp Üniversitesi'nde dermatoloji ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, yüzünde ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızın tedavi sürecinde ıslak mendillerin zarrını araştırmaya başladı..


Birçok çocuğun aynı ya da benzer reaksiyonları verdiğini gördükten sonra ıslak mendillerin içinde bulunan 'methylisothiazolinone' maddesinin alerjen olduğunu tespit etti..

Temizlik amaçlı üretilen ve kullanılan bu ıslak mendiller ile ilgili dermatalog Dr. Ellen Frankel, almadan önce içindeki maddelere bakılması gerektiğine dair aileleri uyardı.


Eğer içinde 'methylisothiazolinone' maddesi bulunuyorsa kesinlikle almaması gerektiğini belirtti.

'Methylisothiazolinone' maddesi dışında ıslak mendillerin parfüm dolu olması ve parfümlerin ham maddesinin petrol olmasından dolayı birçok deri, solunum ve göz hastalıklarına neden oluyor. Konuyla ilgili araştırmalar ise fazla parfüme maruz kalan çocuklar astım ile mücadele ediyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarçınlı Sütün Öyle Bir Faydası Var ki.! Bilim adamları, sadece 48 saat içinde kanser hücrelerinin %98’ini öldürebilecekleri kök keşfetti! ETTEHİYYATÜ DUASININ SIRRI Fakirlik Adamı Mucit Yapar