GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
18 Nisan 2018 ( 18976 izlenme )
Reklamlar

Birkaç günde tüm kırışıklıklardan kurtaran yoğurt karbonat maskesi..


Kırışıklık gideren Yoğurt ve Karbonat Maskesi ile lekesiz bir cilt sahibi olmak ister misiniz? Gündelik hayatta yapılan makyaj, hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı cildimiz kötü bir hal alabiliyor.

Piyasada pürüzsüz ciltler için bir çok pahalı ürün de bulunuyor fakat hiç birinin işe yaradığını söyleyemeyiz. Yoğurt karbonat maskesi, evinizde kolayca hazırlayabileceğiz bitkisel bir yöntemdir.

Kimyasal olmayan bu yöntemi cildinize uyguladınız ve bir faydası olmadığını gördünüz. En azından diğer kimyasal maddeler gibi cildinize bir zararı da olmaz.

Bir dostumdan aldığım bu maske, kendisi tarafından denenmiş ve işe yaramıştır. Bende sizlerle paylaşmak istedim. Kırışıklık gideren Yoğurt Karbonat Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı yoğurt ( susuz olması gerekiyor ) 1/2 çay kaşığı karbonat (eczanelerde satılan sodyum karbonat) 3 damla elma sirkesi 3 damla bal
Yoğurt Karbonat Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir kabın içerisinde bütün malzemeleri güzelce karıştıralım.
Yoğurt, sirke, bal ve karbonat bir araya gelince biraz kabaracaktır. Bu normal bir durum.
Hazırladığınız bu karışımı ellerinize veya yüzünüzün her yerine gözleriniz hariç her yere uygulayabilirsiniz ve 30 dakika kadar bekletin.

Maske kurumaya başlayınca bol su ile yüzünüzü durulayın. Karbonat yoğurt maskesi cildinizi nemlendirecek, beyazlatacak ve lekelerin görünümünü azaltacaktır. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın. Farkı sizde gözlerinizle göreceksiniz.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yemek Pişirmede 5 çok Önemli nokta ! YER: İSTANBUL !!! Amatör Bir Kamera Tarafından Çekilen Bu Görüntüleri İzleyince Şok Olacaksınız İKİ SEVDALI GENCİN HERKESİ AĞLATAN ÖLÜMÜ İŞTE CEHENNEMDE AZABA UĞRAYACAK ERKEKLER…