GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
26 Mart 2018 ( 1484 izlenme )
Reklamlar

► Bişr-i Hâfi Hazretlerinin Tevbesi, Şöyle Oldu:


Genç Yaşta İçkiye Müptelâ Olmuştu. Bir Gün, Yolda Sarhoş Bir Hâlde Giderken, Üstünde Besmele Yazılı Bir Kâğıt Buldu. İçi Sızlayıp Yerden Aldı. Öptü, Çamurlarını Silip, Temizledikten Sonra, Güzel Kokular Sürüp, Evinde Duvara Astı.

Gece Âlim Bir Zât, Bir Rüyâ Gördü. Rüyâda: 
▬ “Git, Bişr’e Söyle! O Bizim İsmimizi Temizledi, Biz de Onun Kalbini Temizleriz. O, Bizim İsmimizi Büyük Tutup, Yükseğe Astı. Biz de Onun İsmini Büyük Yapıp, Yüksek Kullarımın Arasına Katarız. O, Bizim İsmimize Güzel Kokular Sürdü, Biz de Onun Şahsını Hidâyetini Kıyamete Kadar Müslümanlar İçin Güzel Kokular Saçan Yıldız Yaptık!” Denildi.

Bu Rüyâ, Üç Defa Tekrar Etti. Rüyâ Gören Zât, Sabah Olunca, Bişr-i Hâfi’yi Arayıp, Meyhanede Buldu. Bişr, Gelen Zâta Dedi ki:

▬ “Benimle Sizin Ne İşiniz Olabilir? Benden Ne İstiyorsunuz?” 
▬ “Senin İçin Önemli Bir Haberim Var!” 
▬ “Kimden Bahsedeceksin?” 
▬ “Allahû Teâlâ’dan…” Bunu Duyan Bişr, Ağlamaya Başladı ve Sordu:

▬ “Hâlim Malûm. Bana, Şiddetli Azab mı Yapacak?” O Zât, Rüyâyı Anlattı. Bişr, Arkadaşlarına Dönüp, Şöyle Söyledi: 
▬ “Ey Arkadaşlarım! Beni Çağırdılar, Bundan Sonra Bir Daha Beni Buralarda Göremeyeceksiniz…”

O Zâtın Yanında Hemen Tevbe Etti. Bu Anda Ayağında Ayakkabı Bulunmadığı İçin, Başka Zamanda Hiç Ayakkabı Giymedi. Sebebini Soranlara:

▬ “Söz Verdiğim Zaman Yalınayaktım, Şimdi Giymeye Hayâ Ederim!” Derdi. Ayakkabı Giymediği İçin Kendisine, ‘Hâfi’ [Yalınayak] Denilmiştir…

Bunu paylaş:Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu balık türlerine dikkat! İşinizi kolaylaştıracak minicik bilgiler !! Şunları Yaptıktan Sonra Hiçbir Hastalığınız Kalmaz Doktorlar Bile Bu Kürün Faydalarına Şaşırıyor! Mucize karışım..