GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
22 Kasım 2017 ( 6284 izlenme )
Reklamlar

Bu çayın diğer adı sağlık iksiri!

Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak kullanılıyor.. Kanserli hücre üremesini durduran glikarik asit içerir.

Metabolizmanın hızlı çalışmasına önemli bir katkısı olan bu çay, yağ yakımı ve beraberinde kilo vermek için iyi bir alternatiftir.

Bakterş mayalarla elde edilen Kombu Çayı’nın tarihi yüzyıllar öncesine dayanır. Peki, uzun yıllar Çin’de var olup 19.yüzyılda Rusya üzerinden Almanya’ya ulaşan Kombu Çayı nedir? Nasıl mayalanır? İşte, Kombu Çayı’nın bilinmeyen faydaları…

Bakteri ve mayalardan oluşan fermente edilmiş bir çay olan Kombu çayının içeriği Kombucha denilen çay mantarından oluşur. Çayın en önemli içeriğini oluşturan bu mantara “Kombucha” adı verilir. Pamuksu disk görünümüne sahip bu mantar çay ve şekerden oluşan besleyici bir solüsyonun içinde yaşar ve bu sıvı içinde sürekli olarak ürer.

Bu mantar tabaka fermente olurken çayın bütün yüzeyine yayılır ve süreli olarak ürer. Şekerle karıştırıldığı takdirde, içeriğindeki bakteri ve maya kolonisi fermentasyon sürecinde harekete geçer. İşte, kombu çayının faydaları da bu etapta ortaya çıkar ki; karbonatlaşan kombucha; sirke, b-vitamini, enzimler, probiyotikler ve yüksek asit konsantrasyonu haline gelir.

Kombu Çayının Mucizevi Faydaları;

*Metabolizmanın hızlı çalışmasına önemli bir katkısı olan kambucha çayı, yağ yakımı ve beraberinde kilo vermek için iyi bir alternatiftir.

*Antibiyotik etkisiyle vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan iltihaplanmanın hızlı bir şekilde iyileşmesine yardım eder.

*Kan dolaşımını düzenleyerek, hipertansiyonu dengelemesiyle tansiyon hastaları için destekleyici bir besin olur. Aynı zamanda kalp hastaları için de kurtarıcıdır.

*Aynı zamanda kan dolaşımını düzenlediği ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağladığı için baş ağrılarının hafiflemesini sağlar.

*Akciğerlerdeki bronşiti, öksürük ve balgamı gideririr ve aynı zamanda gargara şeklinde kullanımıyla bademciği tedavi eder.

*Alerjik reaksiyonların daha hafif atlatılmasına yardımcı olur.

*Adale ağrıları ve eklem ağrılarına iyi gelir, hafifletir.

*Kan şekerini dengeleyici özelliği vardır.

*Kombu çayı; astımı tedavi eder ve astım krizlerini giderir.

*Göz hastalıklarında da etkindir; görüşü kuvvetlendirir, korneada oluşan formasyonları ve kataraktı giderir.

*İçeriğinde yüksek seviyede bulunan yaralı asit, probiyotikler ve enzimler sayesinde; antioksidan özelliği yoğundur ve sindirim sistemini düzenler.

*Kan hemoglobinini arttırarak vücuda uyarı gönderen demir içeriği ile, enerji kaynağı olur ve yorgunluğa, bitkinliğe iyi gelir.

*Bir detoks mucizesi olan kombucha; karaciğer hücrelerinde oksidatif yaralanmaya karşı koruyan ve toksine maruz kalmalarına rağmen fizyolojilerini korumayı başarmıştır.

*Son yıllarda ortaya çıkan D-sakaric asit antioksidanı ile; stresli bünyeler için birebirdir. Sakinleştiri ve rahatlatır.*Kanserli hücre üremesini durduran glikarik asit içerir. Uzmanların kanseri önlemesi konusundaki bu çalışması devam etmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüzünüze soğan ve sarımsak yağı sürdükten yarım saat sonra gördüklerinize inanamayacaksınız... Dr. Yavuz Dizdar: Kanserin çaresi paça çorbası ve evde yapılan yoğurt KERİMCAN DURMAZ CANLI YAYINDA CÜBBELİ AHMET HOCA'DAN FIRÇAYI YEDİ Varisli Damarlardan Kurtulmak İçin Evde Uygulanabilecek 8 Yöntem