GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
31 Mart 2018 ( 486 izlenme )
Reklamlar

BU ÖZELLİKLER SİZDE VARSA GERÇEK BİR MÜ’MİNSİNİZ DEMEKTİR !!!!


1 Yatağından kalkarken besmele çeker. 2. Sabah namazını camide cemaatle kılmaya gayret eder.
3. Sabah erkenden işine giderken Allah’ tan helal rızık ister.

4. Kabir azabından her an Allah’a sığınır. 5. Cennete girmek için her fırsatta Allah’a dua eder.  6. Beş vakit namazını cemaatle kılma azminde olur.

7. Sünnet namazlarını terk etmez. Mümkünse nafile de kılar. 8. Namazını huşu içinde kılmaya çalışır. 9. Yeme, içme, giyim, kuşam ve para kazanma hususlarında Allah’a sığınır.

10. Kendisini İslam nimetine kavuşturduğu için Allah’a hep şükür duygusu içinde olur. 11. Kulak, göz ve diğer organ nimetlerinden Allah’a şükretmekten geri kalmaz. 12. Duanın kabul saatlerini fırsat bilip o saatlerde dua eder.

13. Kur’an’dan ezberinde olanları okur ve onunla amel eder. 14. Ezberinde olan hadislerle de amel etmeyi ihmal etmez. 15. Dini bilgilerini artırmak için farzları, sünnetleri öğrenir ve ilim meclisinde bulunur.

16. Göz, kulak ve diğer organlarını haramdan hep uzak tutar. 17. Peygamberimiz (s.a.v.)’in üzerine çokça salavat getirir. 18. Hastalarla ilgilenir ve onları ziyaret eder. 19. Din kardeşlerinin cenazelerinde bulunur ve cenaze sahiplerine baş sağlığı diler.

20. İyiyi emreder, kötüden de alı koyar. 21. Din kardeşlerine öğüt verir. 22. Din kardeşlerine yardım eder elini uzatıp sıkıntılarını giderir. 3. Sözünde durur, ahde vefa gösterir.

24. Allah’ın kontrolünde olduğunu bildiği için gizli aşikar bütün hallerinde ihlası ihmal etmez. 25. Harcamalarında iktisada dikkat edip, malını saçıp savurmaz, cimride davranmaz. 26. Kendinden iyiliği kesseler bile akrabasını ziyaret eder.

27. Ne öfke ne de hoşnutluk halinde aşırıya kaçmaz. 28. Kendisine zulmedeni bağışlar. Ver meyene de verir. 29. Sevdiğini Allah için sever, yerdiğini de Allah için yerer. 30. Susması fikir, konuşması zikir ve bakması ibret olur.

31. Aralarındaki sevgi samimiyet artırmak için din kardeşleri ile hediyeleşir. 32. İyi arkadaşlar seçer, kötülerden uzak durur. 33. Çok gülmez. Bilir ki çok gülmek kalbi öldürür. 34. Diri tutmak istediği kalbini daima tövbe istiğfarla meşgul eder.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zarar Vermeden Karıncaları Evden Kovabilmeniz İçin 5 Ucuz Ve Doğal Yöntem Duâ tamam; lâkin, okuyanın ihlâsı ve teveccühü tamam değildir!.. Hz.ALİYE DEDİLER Kİ DUALARIMIZ, BİR TÜRLÜ KABUL OLMUYOR NEDEN? Hac ve Umre 3D animasyonu