GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Şubat 2018 ( 1115 izlenme )
Reklamlar

Bülbülün Feryadı


İbrahim aleyhisselamı ateşe attıkları zaman bütün melekler, vahşi hayvanlar ve kuşlar ağlaştılar ve etrafında toplanıp, İbrahim aleyhisselama bir yardım yapabilmenin çaresini aradılar.

Bunların arasında zayıf bir bülbül yavrusu vardı. Kendini ateşe atacağı sırada Hak teâlâ, Cebrail aleyhisselama emredip buyurdu ki:

– O kuşu tut ve ne dileği olduğunu sor. Cebrail aleyhisselam kuşu tutup istediğini sorunca, kuş dedi ki: – Halilullahı ateşe atıyorlar. Madem ki kurtarmaya kâdir değilim, bari onunla beraber ben de yanayım.

Hak teâlâ buyurdu ki: – O kuşun benden dileği nedir? Bülbül şöyle arz etti;m Benim dünyada, Hak teâlânın adını anmaktan başka arzum yoktur. Bin bir ismi olduğunu işittim. Yüz birini biliyorum. Dokuz yüz ism-i şerifini de bilmek isterim.

Hak teâlâ kuşun dileğini yerine getirdi. Şimdi sahralarda feryat eden bülbül, Hak teâlânın ismini söylemektedir.

Nemrud’un ateşi, İbrahim aleyhisselama gülistan olunca, bülbül gelip gül ağacında nağmeye başladı. O zamandan kıyamete kadar, gül ağacına muhabbet etti, aşık oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Migrene Kök Söktüren Anneanne İlacı Kalp hastalığı, felç ve diyabete iyi gelen mucize içecek! CANAN KARATAY'dan olay bir öneri daha.. Bunu Öğrendiğiniz anda hemen... Müge Anlı'nın programını polis bastı