GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
10 Temmuz 2018 ( 20174 izlenme )
Reklamlar

Çamaşırlarınız Yıkandığı Halde Tuhaf Mı Kokuyor? – Hemen Bunu Deneyin

Harika bir yöntem.. Ben denedim işe yaradı... Herkes mutlaka denemeli..

Çoğu kişi kıyafetlerinin yıkansa dahi kötü koktuğunu farkeder ancak bunun sebebinin çamaşır makinesinin kendi kirliliğinden kaynaknandığını ve çamaşır makinesini temizlemesi gerektiğini bir an olsun akıllarından geçmez. Aslında çamaşırları temizleyen makinenin de kendisini de temizliyor olması gerektiğini düşünür ama gerçek böyle değildir. Çamaşır makinesinin de düzenli olarak temizlenmeye ihtiyacı vardır. 
Kıyafetlerimizde istenmeyen kokular ve lekeleri çıkarması için çamaşır makinemize güveniriz. Ancak çamaşır makinemizin de temizlenmesi gerektiği hiç aklımıza gelmez.
Çamaşır makinenizi ilk kez kullanmaya başladıktan sonra içinde biriken kiri bir düşünün. O kadar çamaşırın kiri nerde toplanıyor olabilir? Hepsi su ile dışarı atılıyor mudur? Her ne kadar öyle olmasını umut etsek de bakteriler makinemizde kalmaya devam ediyorlar.
Sorunu anında çözecek basit bir çözüm var. Tek ihtiyacınız olan şey bulaşık makinenizde kullandığınız tablet. Evet bulaşık makinesinde bulaşıklarımızı yıkamada kullandığımız tablet deterjanlar! Ancak lütfen dikkat edin tabletin plastik içermemesi önemli. Eğer plastik içeren bir tablet kullanıyorsanız, bu tabletin plastiğini bir şekilde kesip, sadece içindeki deterjan ile sonraki adımlara geçmelisiniz.
Plastik bölümünü çıkarttığınız bulaşık makinesi tabletini, çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyun. Ardından makinenizi 60 derecede çok kısa olmayacak bir programda çalıştırın.
Bu işlem makinenizin temizliğini yapacak. Program sona erdiğinde makineniz tertemiz olacak. Bunu üç ayda bir tekrarlamanız tavsiye edilir.
Tertemiz çamaşırlar için öncelikle çamaşır makinenizin temiz olması gerektiğini unutmayın sakın. Bu konuyla ilgili ünlü Rachael Ray Show’da bir uzmanın yöntemin nasıl yapıldığını gösterdiği videoyu aşağıdan  izlemenizi tavsiye ederiz. Biz de bu değerli içeriği bu programdan yola çıkarak hazırladık. Ama hemen endişelenmeyin, tabi ki ilk biz denedik. Ve gerçekten işe yaradığını gördük.
Çamaşır makinenizdeki kir ve bakteriden kurtulmanın yolu bu kadar basit. Kolay ve etkili yöntemi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.
Çamaşır makinesini temizlemek için çok kullanılan bir başka yöntem de sirke ile temizliktir. Bu yöntemi de aşağıdan okumanızı tavsiye deriz.

KİRECİN EN BÜYÜK DÜŞMANI "SİRKE"...

Çamaşır makinesinde oluşan kireci sökmek ve temizlemek için çok basit bir karışımı kullanabilirsiniz. Makinenize asla zarar vermez. Çok iyi geleceği de kesin...

Biraz limon tuzu ve sirke... İşte hepsi bu kadar...

LİMON TUZUNU veya SİRKEYİ çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyup, makinenin en yüksek sıcaklık ayarında içerisi boş bir şekilde çalıştırın.

İsterseniz makinenin içerisine sirke döküp, deterjan gözüne de limon tuzu koyup çalıştırabilirsiniz.

Makineniz hem kireçlerden kurtulacak hem de tamamen temizlenecektir.

Bir diğer yöntem de KARBONAT ve SİRKE ikilisinden...

Bu da çamaşır makinesinin için de oluşan halka halka lekeleri yok etmek için. Çamaşır makinesi için 1 fincan kadar karbonat koyun ve içi boş olarak çalıştırın. Ardından, Kurulama moduna geçtiğinde ise deterjan gözüne sirke koyun ve makinenin durmasını bekleyin.

İşlem bittikten sonra hala lekeler varsa karbonata batırılmış bir fırça ile onları kolayca ovup, tamamen temizleyebilirsiniz.

Bu basit ve kolay yöntemden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Namaz ile Gelen Şifa Ezan Okuma Dünya Birincisinden Ağlatan Ezan Yok Böyle Çifte Ezan ( Allah razı olsun) - Milyonlarca Kez İzlendi Plastik Pet Şişelerin Zararları ve Göğüs Kanseri Tehlikesi ZİNA YAPANLARIN BUNLAR BAŞINA MUTLAKA GELİR