GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
01 Haziran 2018 ( 71994 izlenme )
Reklamlar

Cehennemde Azap Görecek 6 Sınıf Kadın


Bir gün Fatıma validemizle birlikte Resulüllah huzuruna giren imam-ı Ali , Nebiyy-i Ekrem efendimizi sürekli göz yaşı döker halde görünce üzülüp sorar :
 -Ya Resulullah , sizi böyle göz yaşı dökmeye sevk eden hadise nedir ? Ne için böyle coşkun ağlıyorsunuz ? 

-Ya Ali , Miraç gecesinde Rabbim bana Cehennem in ( küçük ) suretini gösterdi . Orada yanacak kadınların misallerini gördüm . Çeşitli azaplarla tazip olunuyorlardı . Onun için göz yaşı dökmekteyim .
 -Nasıl azap görüyorlardı ya Resulallah ? Efendimiz şöyle anlatır:

-Bir kadın gördüm saçlarından asılmış sallanıp duruyordu . -Bir kadın gördüm , dilinden asılmış ağzından da katran dökülüyordu . -Bir kadın gördüm , göğsünden asılmış feryat ediyordu . 

-Bir kadın gördüm , ayakları göğsüne , elleri başına bağlanmış , çevresinde yılan ve akrepler dolaşıyordu . 
-Bir kadın gördüm , gövdesi eşek , başı da hınzır başı gibi . 
-Bir kadın gördüm , köpek şekline çevrilmiş ağzından ateş dökülüyordu . 

Meleklerde dökmemesi için ateşten kamçılarla vuruyorlardı.
Daha fazla sabredemeyen Fatıma validemiz de Resül ( s . a .v . ) gibi göz yaşı dökmeye başlarken ; sormaktan da kendini alamaz :

 -Ya Resulallah , bu kadınların amelleri neydi , hangi hal ve tutumlarından dolayı böyle azap görmekteydiler ? istikbalde vaki olacak hallerin aynını bir sinema şeridi gibi müşahede eden Resulallah ( s . a . v . ) şöyle haber verir . 

-Ya Fatıma , bunların böyle cezaya çarpılmalarına dünyadaki şu amelleri , şu tutum ve hareketleri sebep oluştur , der ve şöyle sıralar :

 1 .Saçından asılı kadının günahı , saçını örtmeyişi , namahremden korunmayışıdır.Örtmekte bir marifet miymiş , demesidir.

2 . Dilinden asılı kadının günah ve hatası ise , diliyle kocasına eziyet edip bezdirmesi , ona cevap hakkı vermemesidir.

3 . Göğsünden asılı kadının günah ve kusuru ise , kocasının yatağından kaçması , onu yanından uzaklaştırmasıdır.

4 . Ayakları göğsünde , elleri de boynuna bağlı bulunan kadının günahı da , gusülsüz gezmesi cenabetten yıkanmamasıdır . Muayyen halden sonra da gusletmeyi terk etmesi gusül abdestini hafife alıp ibadetlerini yapmamasıdır. 
5 . Bedeni eşek , başı da hınzır başı gibi olan kadının günahı da , devamlı yalan söylemesidir . 
6 . Köpek şekline benzeyen ve ağzından ateş kusan kadının günahına da gelince , korkunç derecede komşuya haset yapması , çekememezlik halinde olması , hep komşunun ayıp ve kusuruyla meşgul olmasıdır . Resül Efendimiz daha sonra kızına şöyle buyurdu : 

-Kızım Fatıma , kocasına haksız yere isyan edip , eziyette bulunan kadınlara acıyorum . Onlara çok yazık . Yapmasınlar bunları . ibadetlerini yapsın , tesettürlerine riayet etsinler . 

EN KÖTÜSÜ NEDiR ? Resulü Ekrem ( s . a . v . ) sordu : Kadınlarınızın azdığı , gençlerinizin isyana daldığı ve sizler cihadı terk ettiğiniz zaman haliniz nice olur ? 
Ashab : Böyle şey olacak mı diye sorunca ( Allah ) Resulü Evet , varlığımı kudret elinde tutan (Allah )a yemin ederim ki daha kötüsü olacaktır buyurdu. 

Ashab : Daha beteri nedir diye sordu . Resulallah evet diyerek şöyle konuştu: 
Ya Maruf ile emredip , münkerden nehyetmediğiniz zaman haliniz nice olacak ?
Ashab iyice şaşırmıştı Böyle şeyde mi olacak diye sorduklarında ( Allah ) Resulü Evet olacak dedikten sonra şunları söyledi :

 Evet , nefsim kudret elinde olan ( Allah )a yemin ederim ki bunun daha fenası da olacaktır . ( Allah ) teala şöyle buyuruyor : Zatıma kasem ettim , onlara öyle bir fitne ve bela veririm ki halim olanları da şaşırır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Tarif Şeker Hastalığını Bitiriyor! Kadınların Bilmesi Gereken Kalp Krizinin 5 İşareti! Sütün içine Soğanı atın Öyle bir faydası var ki. mucize ikiliymiş Kemik erimesi karşı her gün tüketin ... ,