GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
21 Nisan 2019 ( 1594 izlenme )
Reklamlar

Çok dikkat edin Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

DOLANDIRICILIK yöntemleri bitmek tükenmek bilmiyor. Bir okurumun başına gelen son olay gerçekten ‘yok artık’ dedirtecek cinsten. Olay şöyle gelişiyor. Okurumun cep telefonunu bilmediği bir numara arıyor. Okurum açıyor. Karşıdaki ses kurye olduğunu kendisine bir paket getirdiğini ancak adresinde bulamadığını paketi kime bırakabileceğini soruyor.

Çok dikkat edin Yeni Dolandırıcılık Yöntemi
20 Nisan 2019 - 20:04

Okurum tam, “Ben evdeyim ama paketi kapı görevlisine de…” derken telefon kapanıyor. Tekrar aranmayınca bu kez okurum kendisini arayan numarayı arıyor.

Bu kez devreye bir bant kaydı giriyor. Kayıttaki ses, “Kuryelerimiz bu numaradan aranamamaktadır. Sorun yaşıyorsanız lütfen 0900….. nolu telefonu arayın diyor.

Okurum da kendisine verilen 0900….’lü telefonu arıyor. Bu kez yeni bir bant kaydı karşısına çıkıyor. Telefonda dakikalarca bekletiliyor. Neden sonra farkediyor ki aradığı telefonun 7 saniyesi 25 TL! Yani 1 dakikası yaklaşık 215 lira. Olmayan paketin peşinde dakikalarca telefonda bekletilen okuruma bu işin faturası ise yaklaşık 1200 TL. Şikayetler ise boşuna. Dolandırıcıların izini bulmak ne mümkün. Yaygınlaştığı anlaşılan bu yönteme karşı, aman dikkat!

PAYLAŞALIM HERKES BİLGİLENSİN…

Sefer Levent – Hürriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soba.. ÇAĞIN HASTALIĞININ ÇARESİ AY ÇEKİRDEĞİNDE GİZLİ.. Ay Çekirdeğinin Faydaları Ramazan ayında dinlenebilecek çok önemli bir hikaye Ütüdeki Kireç Nasıl Temizlenir