GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
20 Şubat 2018 ( 3416 izlenme )
Reklamlar

Devamını Oku…


Birçok insanın kokusundan, acılığından ve göz yaşartıcı etkisinden dolayı tüketmekten kaçındığı, rahatsız olduğu soğanı uyumadan evvel ayağınızın altına koyarsanız buyrun bakın vücudunuzda ne gibi değişiklikler oluyor..
Soğan antibiyotik etkisi taşımaktadır. Eski çağlardan beri bilinir ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Soğanın faydalarından bazıları: gribe, soğuk algınlığına iyi gelir, kanı bakterilerden arındırır, kan dolaşımını hızlandırır, toksinleri atmada yardımcıdır, yaraları hızla iyileştirir, mukus sıvılaştırır. Bu rahatsızlıklara iyi gelmesi için soğanı yemek yeterli olur.

Uyuduğunuz odaya, bir soğanı kesip tabağın içinde başucunuza koyun. Sabah kadar solunumuzu rahatlatır ve gripseniz gribinize iyi gelir. Odanızın kapısını kapatarak etkiyi arttırabilirsiniz. Soğanı lapa şekilde göğsünüze sürün, balgam söktürücü özelliği devreye girer ve kabızlığa da iyi gelmektedir.

Soğanın ağrı kesici özelliği: ayak sinir uçlarında yedi bin tane sinir ucu mevcuttur. Soğan dilimlerini romatizmal ağrılarınızın bulunduğu yerlere ve ayağınızın altına yerleştirip üzerine çorap giyin veya bacağınıza koyarsanız streç ile sarın öyle uyuyun, sabah kalktığınızda ağrılarınızın azaldığını ve vücudunuzun normalden daha dinç olduğunu hissedeceksiniz.

Soğan ile hazırlanan kürlerin faydaları:
-Tansiyonunuz yükseldiği zaman ayaklarınızın alt kısmına minik minik doğranmış soğanları sarabilirsiniz.

-Ayağınız burkulduğunda, zeytinleri çekirdekleriyle beraber ezin, minik minik doğranmış veya rendelenmiş soğan ile birleştirip burkulan ayağınıza sürüp streçle bağlayın. Ufak bir burkulma ise geçecektir. Soğanın içeriğinde doku yenileyici vitaminler bulunur, zeytin çekirdeği antiseptiktir kendisi ise besleyicidir.

-Kırmızı soğan hepatit B hastalığının tedavisine ek olarak kullanılabilir, bol bol yenerek hepatit B rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

-Kulağınız ağrıyorsa bir damla soğan suyu damlatabilirsiniz. Veya zeytinyağı da kulak ağrılarında birebirdir. Sadece bir damla damlatın fazla değil.

-Tırnak batmasında soğanın göbek kısmını parmağınıza geçirin ve sarın, iyi gelecektir.
Sağlıklı günler dileriz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Işte o market-ler. Çoğunu yakından tanıyorsunuz Karbonatın Hiç Duymadığınız 14 Faydası “Keşke Önceden Öğrenseydim Diyeceksiniz” Vücudunuzun Size 10 Ciddi Uyarısı ! Uyarılara Dikkat 3-gunde-porselen-gibi-bir-cilt-cilt-lekesi-sivilce-izi-akne-izi-ve-kirisiklik