GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Kasım 2017 ( 12807 izlenme )
Reklamlar

Devamını oku..

Necip Fazıl’ın Hakime Muhteşem Cevabı


Necip Fazıl’a, “Allah, deveyi iğnenin deliğinden geçirebilir mi?” diye sormuşlar. “Evet geçirir” demiş. Bunun üzerine “deveyi mi küçültür, yoksa iğneyi mi büyültür?” demişler. Necip Fazıl, İlahi kudretin sonsuzluğunu ifade babında, şu cevabı vermiş:– Ne deveyi küçültür, ne iğneyi büyültür. Gökteki yıldızları senin gözbebeğine sığdırdığı gibi, vızır vızır geçirir.

Mahkemede:

Mahkemede hakim, Necip Fazıl’a:

– Bak, der. Seni bundan böyle bir daha huzurumda görmeyeceğim, öyle değil mi?

Necip Fazıl sorar:

– Hakim Bey, yoksa istifa mı ediyorsunuz?

Necip Fazıl Kısakürek in 1954’lü yıllarda çıkardığı Büyük Doğu mecmuasının bir sayısının kapağında, Osmanlı arması işlemeli sanat eseri bir kumaş resmini yayınlayınca, “padişahlık propagandası yapmak” gibi saçma bir gerekçe ile derginin o sayısının toplatılmış ve kendisi de suçlanarak mahkemeye sevkedilmişti.

Necip Fazıl’ın mahkemede kendisini suçlayan savcıya gayet ibretli bir şekilde:

“İçinde adalet işlerine bakılan bu binanın tepesinde aynı Osmanlı arması var Siz de mi padişahlık propagandası yapıyorsunuz?” diye cevap verir..


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu otu herkes yesin kırk derde deva otun adı şevketi bostan bilmeyenlere duyurun Böyle Anne Olur Mu? 2 Bebek Evde Bakın Nasıl Bulundular Bilim Adamları, Kalp Krizi, Hipertansiyon, İnme Ve Kolestrol İçin En İyi Meyveyi Açıkladı Yüzünüze soğan ve sarımsak yağı sürdükten yarım saat sonra gördüklerinize inanamayacaksınız...