GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
04 Aralık 2017 ( 11841 izlenme )
Reklamlar

Devamını Okuyun..

Damada Evlilik Nasihati

1. Evinden çıkarken hanımına Allah’a ısmarladık diyerek çık. Onun gönlünü hoş tut! 2. Pencerelerden yolunu gözletme, vakitlice evine gel! 3. Dışarıda yediğinden içtiğinden evine de getir! 4. Hanımının kusurlarını başkalarına anlatma, güzelliklerini an! 5. Evini harçlıksız bırakma, onları kimseye muhtaç etme! 6. İş hayatının sıkıntılarını eve yansıtma! Evde sevinç olsun. 7. Düğüne yada gezmeye gittiğinde mümkünse hanımını da götür!

8. Evine geldiğinde selamla ve güler yüzle gir ki, ev halkı senin geldigine sevinsin. 9. Evini Kurân’sız, kitapsız ve namazsız bırakma! Sabah namazına kalktıgında ev halkını da kaldır ki, rahmet ve bereket gün boyu sizinle olsun.

10. Gayretli ol, kıskanç ol! Ancak tecessüs etme, su-i zan ile hareket etme! Ayip ve kusur araştırmakla meşgul olma! 11. İnsaflı ol; hanımının gücünün yetmeyeceği isleri ondan bekleme. Gerekirse ona yardım et. 12. Kararlarında hanımınla da istişare etmeyi unutma!

13. Beklenmedik anlarda sürpriz hediyelerle gönül almasini bil! 14. Dünya evine girmek, dünyaya dalmak olmamalı; Ahiretini unutma! Din, vatan ve insanlık için çalışmayı terk etme!

15. Sunu bil ki, az olan helâl kazanç, çok olan haram kazançtan hayırlıdır. Haram lokma yeme, hanımına ve çocuklarına da yedirme!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İHLAS SURESİNİN SIRRI (muhteşem) Kenan IŞIK bu adamın yüzünden hasta olmadıysa başka bişey bilmiyorum Salatalık Maskesi Yapmak İçin 4 Tarif ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL İSİM KOYMAK NEDEN ÖNEMLİDİR