GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
09 Kasım 2017 ( 15773 izlenme )
Reklamlar

Devamını Okuyun...

Bütün gün eve gidip rahat bir uyku çekmenin hayalini kurarken uyku vakti geldiğinde bir türlü uyuyamıyor; sonunda uyuduktan sonra da sonsuza dek uyumak istiyorsanız bu tavsiyelere bir göz atın…

Yeterince uyuduğunuzdan emin olun.

Optimal uyku miktarı kişiye göre değişiklik gösterir ancak yetişkin bir insanın günde en az 7-8 saat uyuması gerekir. Bundan daha az uyuduğunuzda, yetersiz uyku iş performansınızı azaltır ve sürekli bir sersemliğe neden olur.

Kahveyi azaltın

Çalışırken, özellikle sabahları, ne kadar cezbedici olsa da kahveye hayır demeyi öğrenmeni gerek. Kafein adenozinin emilimini engelleyerek sakinleşmenizi zorlaştırır. Bu da uyku problemlerine yol açar.

Temiz hava alın

Uykudan önce yeterince temiz hava aldığınızdan emin olun. Tembellik etmeyin, her akşam en az yarım saat mutlaka temiz hava alın. Temiz hava gece boyunca rahat bir uyku çekmenizi sağlayacak.

Yastığınızın altına sarımsak koyun


Kulağa tuhaf gelebilir ancak bu yöntem çok eskilerden bu yana kullanılıyor. Sarımsaktan yayılan kükürt bileşiklerinin rahatlatıcı bir etkisi vardır ve uyku kalitesini geliştirir.

Etrafa lavanta koyunLavanta rahatlatıcı etkisiyle biliniyor. Yatağınızın yanına lavanta filizleri koymak rahat bir uyku çekmenize yardımcı olabilir. Aromatik yağlar ve lavanta kokulu mumlar da etkili olabilir.

Magnezyum almayı unutmayın

Magnezyum rahat bir uyku çekmek söz konusu olduğunda önemli rol oynuyor. Gün içinde ve uyumadan yarım saat önce pikan cevizi, ceviz, kaju, badem, kabak çekirdeği, kuru meyveler gibi magnezyum bakımından zengin besinler tüketin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seni yaradan Allaha kurban olayım dinlemeden beğenmeden geçmeyin..! SON DAKİKA! CANLI YAYINDA YER YERİNDEN OYNUYOR...! Müge Anlı Fatma Demir Cinayetinden Şok Gelişme! Bir Anda Azından Kaçırdı! TÜRKİYE EKRANA KİTLENDİ...! NERDE VE SAAT KAÇTA ÖLDÜRÜLDÜ ŞOK ŞOK Yumurtanızın Üzerindeki Koddan Hangi İlden Geldiğini Bile Öğrenebileceğinizi Biliyor Muydunuz? En Kötü Öksürüğü Bile Şıp Diye Kesiyor!