GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
28 Kasım 2017 ( 4322 izlenme )
Reklamlar

Devamını Okuyun..

Hz. Musa (a.s.)’ın Cennetteki Komşusu

Ya Rabbi! Bana Cennetteki komşumu bildir, diye ilticada bulunmuştu. Hak Teâlâ Musa Aleyhisselâma: Falan yere git! Senin komşun falan yerdeki kasaptır, diye talimatta bulundu. Hazreti Musa tarif edilen yere gitti, kasabı buldu ve evine misafir oldu. Kasap akşam eve gelirken..

Kasap akşam eve gelirken yanında bir miktar et getirmişti. Eve geldikleri zaman misafirden izin istedi ve onları pişirdi, bir zembil içinde tavanda asılı olan annesini indirdi, altını kuruladı ve eti parçalara bölerek onun ağzına vermeye başladı. Musa Aleyhisselâm Cennet komşusunun kim olduğunu öğrenmeye başlamıştı, sinek vızıltısı gibi bir sesin geldiğini farkedip:

— Ne diyor? diye sordu.Kasap annesini yerine astıktan sonra misafire:

— Bu benim annemdir. Ben bunu senelerden beri bu şekilde yedirir, içirir ve bütün ihtiyaçlarını temin ederim. O da bana her zaman: «Oğlum Allah seni Cennette Musa (a.s.)’ya komşu eylesin», diye duâ eder, dedi.

O zamana kadar kendisinin kim olduğunu gizleyen Musa Peygamber, kendisinin Musa (a.s.) olduğunu söyledi ve Cennet komşusunu müjdeledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu kısa Filmi izleyen Kendine Çeki Düzen Verir BİR BABA, KIZI VE OĞLU Allah kimseye böyle kaza vermesin.. 16 yaşında kaçırdı, 17 yaşında öldürdüKaynak: 16 yaşında kaçırdı, 17 yaşında öldürdü