GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
10 Şubat 2018 ( 39702 izlenme )
Reklamlar

DİKKAT.. MRI cihazı adamı yuttu!


Hastanede korkunç olay. Herkesin Başına Gelebilir..Hindistan’da bir akrabasını hastanede ziyaret eden 32 yaşındaki adam, MRI (Manyetik Rezonans Görüntüleme) makinesi tarafından yutulması sonucu hayatını kaybetti. RAJESH Maru, hastanede MRI’ı çekilecek bir akrabasını görmeye gitti. Bu sırada, bir hastane personeli, Maru’dan bir oksijen tüpünü odaya götürmesini istedi.


Maru bunun tehlikeli olabileceğini söylese de personel, “Sorun yok, her gün yapıyoruz” cevabını verdi. Personel ayrıca, MRI cihazının kapalı olduğunu da söyledi. Ancak Maru odaya girdiğinde cihazın açık olduğu anlaşıldı ve manyetik çekim Maru’nun elindeki tüpü MRI’ın içine çekti.Çok güçlü bir şekilde MRI’ya çarpan Maru, ağır yaralandı ve bu sırada zarar gören oksijen tüpü de sıvı kaçırdı. Eli makineye sıkışmış olan Maru, tüpten çıkan oksijeni de solumak zorunda kaldı. Genç adam müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Maru’yu yanlış yönlendiren hastane personeli ve bir doktor ihmalkârlıktan gözaltına alındı.


MRI cihazlarının içlerinde çok güçlü bir mıknatıs olduğundan bütün metalleri kendisine çeker. Bu nedenle MRI odasına metal eşyalarla girilmez.

Ayrıca, kalp pili olan kalp hastaları, beyin ameliyatı ile beyin damarlarına klips takılmış kişiler, metal kalp kapakçıkları olanlar, içkulak protezi gibi hastalar kesinlikle MRI’a alınmaz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçin Islak Mendil Kullanmayın Bu Şifalı Bitkinin Bir Tek Ölüme Çaresi Yok! Çocuğunuz Sürekli Hastalanıyorsa, Sebebi Bu Olabilir! Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve