GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
13 Nisan 2018 ( 4494 izlenme )
Reklamlar

Diş Eti Kanamasına ve Sallanan Dişlere Doğal Tedavi Yöntemi


Diş eti kanaması ve dişlerin sallanması en sık yaşanan iki ağız sorunudur. Kaynakları farklı olsa da, genelde oluşma nedenleri hijyene yeterince önem verilmemesidir ve diş eti iltihabına neden olabilirler.

Bu yüzden, sizinle diş eti kanaması ve sallanan dişler için uygulayabileceğiniz bazı doğal tedaviler paylaşacağız.

Tabii ki, bu öneriler ve tedaviler çok ciddi ve ileri olmayan durumlarda işe yarayacaktır. Eğer sorununuz ciddiyse, probleminizin tam olarak bulunması ve en iyi şekilde tedavi edilmesi için mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz.

Ilık Tuzlu Su Kanayan diş etleri için en iyi tedavilerden birisi ılık tuzlu su ile gargara yapmaktır. Bildiğiniz üzere tuzlu su karışımlarının (salin) antiseptik özelliği vardır ve bu durumda kullandığınızda diş etlerinizdeki kan dolaşımına da iyi gelecektir. Böylece şişip kanamalarını önleyebilirsiniz. Günde iki sefer, bir tutam tuz eklenmiş su ile gargara yapın.

Su ve Peroksit Hem diş eti kanaması hem de sallanan dişler için uygulayabileceğiniz bir başka önerimiz de, su ve peroksit ile bir karışım hazırlamanız. Bu tarif için hidrojen peroksit (oksijenli su) kullanmalısınız. Ağzınızı bu karışım ile 30 saniye çalkalayın. Karışımı yutmamaya dikkat edin çünkü bu sağlığınız için zararlı olabilir. Haftada üç defa bu gargarayı uygulamanızı öneriyoruz.

Diş Etlerinize Masaj Yapın ve Fırçalayın Bu basit ve etkili tedavi aslında pek çok kişinin yapmayı unuttuğu bir şey, diş etlerinizi de fırçalayın ve masaj yapın. Bu sayede şişmelerini önlersiniz ve dişlerinizi de rahatlatırsınız. Eczanelerde ve mağazalarda dişetine masaj yapmaya uygun diş fırçaları satılmaktadır. Bunu her gün, her dişinizi fırçaladığınızda yapmalısınız.

KarbonatKarbonat diş etlerinizin kanamasını ve iltihaplanmasını önlemek için çok etkili doğal bir çözümdür. Az bir miktar su ve karbonatı karıştırıp parmağınız ile diş etlerinize sürün. Ardından dişlerinizi normal şekilde fırçalayıp gargara yapın.

Kekik Kekik sallanan dişler için kullanılan popüler tedavilerden birisidir.Kekik dişlere iyi geldiği ve onları güçlendirdiğinden dolayı eğer sallanan bir dişiniz varsa size çok yardımcı olabilir. Su ve kekik kökünü karıştırarak gargara yapın.

Avokado Sallanan dişler için bir başka doğal tedavi de avokado yaprağını diş etlerine sürmektir. İsterseniz avokado yapraklarını çiğneyebilirsiniz de. Avokado dişlerinizi güçlendirerek diş etlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca çürük ve diğer diş ve diş eti hastalıkları ile de savaşır.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YOK BÖYLE BİR SES MAAŞALLAH YENİ GELİNİN DERDİ Mucizeleri Olan Yağ: Daha Önce Hiç Böylesini Duymadınız! Kansere Karşı Her Evde Bulunan İki Basit Besini Birleştirip Tedaviye Dönüştürdü