GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
28 Temmuz 2018 ( 3209 izlenme )
Reklamlar

Diz ve eklem ağrısı nasıl geçer? Hangi bitki iyi gelir?

 Diz ve eklem ağrısı birçok kişiyi etkiler ve insanların çoğu nasıl çalıştıklarını bilmese de, bu koşulları tedavi edebilecek etkili doğal ilaçlar vardır.

Acı duyduğunuzda hap alırsanız, kendinize yardım etmiyorsunuz demektir. Sadece acıyı geciktiriyorsunuz, ancak altta yatan sorunları iyileştirmiyorsunuz. 

Sağlık sorunlarınızla ilgili olarak pahalı ilaçlar satın almak yerine, aşağıdaki doğal tedavi yöntemlerinden bazılarını denemelisiniz. Yan etkileri yoktur, ayrıca etkili ve ucuzdurlar. 

Biberiye Genellikle yemek pişirmek için kullanılır fakat aynı zamanda aromaterapi masajlarında da kullanılır. Eklem iltihabına karşı savaşan ve acıyı azaltan ursolik aside sahiptir. Kaynatmak için iki bardak su katın ve 200 gram biberiye ekleyin. Yirmi dakika pişirin ve biraz soğumaya bırakın. Günde iki bardak bu sıvıdan tüketin. 

Atkuyruğu Bu bitki, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve birkaç gün içinde ağrıyı azaltacak mineraller ve vitaminler açısından zengindir. Atkuyruğu çayı yapın ve günde iki kez tüketin. 


Zerdeçal İltihap ve ağrıya karşı harikadır. Safran ile birleştirildiğinde daha iyi sonuçlar verir. Üç bardak su kaynatın ve safran ve zerdeçal ekleyin ve on dakika pişirin. Süzün ve Biraz soğumaya bırakın ve biraz bal ekleyin. Gün boyunca içebilirsiniz. 

Zencefil Zencefil, ağrı ve iltihapları hafifleten başka bir baharattır. Size anında sonuç verecektir. Zencefil çayı yapın, biraz soğutun ve biraz bal ekleyin. Günde iki ila üç kez tüketin. 

Keten tohumu Ağrı ve iltihaplanmayı azaltan omega3 yağ asitleri içerdiklerinden ötürü, acı ve iltihaplara karşı çok iyidirler. Günde iki yemek kaşığı keten tohumu tüketin. 

Kahvaltıda ideal oldukları için bunları meyve püresi, süt veya yoğurtla birleştirin. 

Kiraz İltihapla mücadele eden antienflamatuvar özelliklere sahiptirler ve çok sayıda sporcu antrenmandan önce bunları kullanır. Kasları yorgunluktan kurtarmak için bir karıştırıcıda kiraz ve su eklemeli ve karıştırılmalıdır. Daha sonra karışımı bir tencereye koyun ve şekeri ekleyin. 

Karışım birleştirilene kadar orta ateşte pişirin. Yirmi dakika soğumaya bırakın ve bir cam şişeye dökün ve buzdolabına koyun. Bir bardak suya bir kaşık ekleyin ve kas kramplarını önlemek için eğitimden önce ve sonra tüketin. Dipnotlar: Antienflamatuvar: İltihapla mücadele eden, iltihabı azaltan.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genç Kadın Yüzüne Pirinç Sürdükten Sonra Tanınmaz Hale Geldi -Eşi ile Problem Yaşayanlar için Okunacak Dua Herşey Aslına Çeker Kare Dalgalar Görürseniz 1 Saniye Bile Beklemeden Oradan Uzaklaşın İnsanları da Uyarın!