GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2019 ( 504 izlenme )
Reklamlar

El-deki Lekeleri Soğ-an Kürü İle 3 Günde Tem-izleyin

*Çoğunlukla ellerde oluşan bu cilt lekeleri oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bu l*ekeler yaşlılık, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma ve stres gibi pek çok etkene bağlı olabilir.

*Bu lekeler zararsız olsa da pek çok kadın için estetiği bozan bir görüntü oluşturur. Neyse ki bu lekeleri gidermek için başvurabileceğiniz doğal yollar da var.

Doğal kür tarifimize geçmeden önce belirtelim ki; Ellerin yaşlanmadan kaynaklı l*ekelenmesi*ni önlemek için her gün gü*neş koruyucu krem kullanmak önemlidir. Halihazırda oluşan kahverengi lekeler için ise doğal kürler uygulayarak bu lekelerin azaltmasını ve hatta yok olmasını da sağlayabilirsiniz.
*1. SOĞAN SİRKE KÜRÜ
Malzemeler:

3 tatlı kaşığı elma sirkesi,

1 adet kırmızı soğan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

*Öncelikle soğanı rendeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız sıvı karışımı pamuk yardımıyla cilt lekelerine uygulayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

*2. YOĞURT LİMON KÜRÜ
Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt,

2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz sıvı kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda da ılık suyla durulayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

*3. SÜT KÜRÜ
Malzemeler:

1/2 su bardağı süt ya da zeytinyağı,

1 yemek kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle belirtelim ki karışımı hazırlarken süt ya da zeytinyağı tercih edin. İki,sini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık su ile durulayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşimizi dikkatli yapmazsak BİR ANNEDEN KIZINA!.. Kollestrol ve Yüksek Tansiyon İçin En İyi Doğal İlaç Kabızlık Çekiyor musunuz? Bağırsakları Çalıştıran Seçenekler