GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2019 ( 569 izlenme )
Reklamlar

El-deki Lekeleri Soğ-an Kürü İle 3 Günde Tem-izleyin

*Çoğunlukla ellerde oluşan bu cilt lekeleri oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bu l*ekeler yaşlılık, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma ve stres gibi pek çok etkene bağlı olabilir.

*Bu lekeler zararsız olsa da pek çok kadın için estetiği bozan bir görüntü oluşturur. Neyse ki bu lekeleri gidermek için başvurabileceğiniz doğal yollar da var.

Doğal kür tarifimize geçmeden önce belirtelim ki; Ellerin yaşlanmadan kaynaklı l*ekelenmesi*ni önlemek için her gün gü*neş koruyucu krem kullanmak önemlidir. Halihazırda oluşan kahverengi lekeler için ise doğal kürler uygulayarak bu lekelerin azaltmasını ve hatta yok olmasını da sağlayabilirsiniz.
*1. SOĞAN SİRKE KÜRÜ
Malzemeler:

3 tatlı kaşığı elma sirkesi,

1 adet kırmızı soğan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

*Öncelikle soğanı rendeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız sıvı karışımı pamuk yardımıyla cilt lekelerine uygulayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

*2. YOĞURT LİMON KÜRÜ
Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt,

2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz sıvı kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda da ılık suyla durulayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

*3. SÜT KÜRÜ
Malzemeler:

1/2 su bardağı süt ya da zeytinyağı,

1 yemek kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle belirtelim ki karışımı hazırlarken süt ya da zeytinyağı tercih edin. İki,sini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık su ile durulayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VELİLER DİKKAT! Okula giden bir çok çocukta görünmeye başlandı! Vicdansız cani İNTİHAR etti… . VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA HEMEN SİZ DE YAPMAK İSTEYECEKSİNİZ 13 İşaretle Vücudunuz D Vitamini Eksikliğini Belli Ediyor