GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
29 Ocak 2018 ( 2256 izlenme )
Reklamlar

Emekli Pilot Anlatıyor:

Kıbrıs Barış Harekâtında aktif olarak görev yaptım. Bildiğiniz gibi, en önemli vazifeyi ifa edenlerden biri de biz pilotlardık.

Olabildiğince kritik ve stratejik düşman mevzilerini bombalamaya çalışıyorduk. Jetlerle, hava üssünden kalkıp mevzileri vurduktan sonra, yakıt ve bomba ikmali yapmak için tekrar üsse dönüyor, sonra tekrar bombardımana devam ediyorduk.

Yine bu günlerde, düşman mevzilerini vurup, mecburen dönmeye çalıştığım ve yakıt konusunda da çok sıkıntılı olduğum bir sırada, omzuma bir el dokundu ve bana: “Evladım korkma, şu mevkileri bombala” diye bana çok stratejik bazı yerleri gösterdi. Sonra da,

“Merak etme uçağın yakıtını ve gerekli bombaları biz tamamladık” diye ilave etti. Ben tabii, o zatın işaret ettiği mevzileri bombaladım. Allah’ın izniyle hepsini de tam isabetle vurdum. Gerçekten de büyük bir başarı sağlanmıştı. Görevimiz bitince o zat tekrar bana seslenerek:

“Evladım, bana Mahsenli Ali Baba, derler. Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesindenim. (Mahsenli, Akçakent’in ilçe olduğu 1991 yılına kadar Çiçekdağı’na bağlıydı.) Beni ziyarete gel, seni bekliyorum” dedi ve gözden kayboldu.

Tabii ben bundan sonra şaşkınlık ve sevinç içerisinde üssümüze indim. İşte, bu sebeple görevim bittikten sonra ilk işim buraya, bu zatı ziyarete gelmek oldu” dedi. Ziyarete gittiğimde o zaatın 23 sene önce vefat ettiğini öğrendim.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Canlı Toprağa Gömülen Bebeği Son Anda Kurtardılar İç Parazitinizin Olabileceğini Gösteren 10 İşaret MAŞALLAH ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞ MEHMETÇİYİMİZİN YÜREYİNE SAĞLIK.. Kırlangıcın biri, bir adama âşık olmuş.