GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
09 Ocak 2018 ( 2930 izlenme )
Reklamlar

Evde limon ağacı nasıl yetiştirilir?

Güzel görünümlü ve hoş kokulu limon ağacını evde yetiştirmenin püf noktaları…

4 Adımda Limon Ağacı Nasıl Yetiştirilir? Mis kokulu bir limon bahçesini hayal edin, tam da evinizin en sevdiğiniz köşesinde 🙂 Dört adımda kolayca limon ağacı yetiştirmeye başlıyoruz, gelsenize!

Başlıyoruuuz!
 İşe öncelikle güzel bir limon almakla başlıyoruz. Aldığınız limonun iki ucunu da kesin. Daha sonrasında bıçak yardımıyla önce ikiye daha sonra da dört dilime ayırın.Dörde böldüğünüz limon dilimlerinden çekirdeklerini çıkarın ve kabuklarını soyun. Ardından havlu peçeteyle iyice kurulayın. Bu işlemi son derece dikkatli yapmalısınız ve çekirdeklerin kuru olduğundan emin olmalısınız.

Kuruladığınız çekirdekleri görselde gördüğünz gibi kabuklarından güzelce ayıklayın.

Kabukları ayıklanmış çekirdekleri ıslattığınız havlu kağıdın ortasına yerleştirin ve çekirdekler iç kısımda kalacak şekilde katlayın.
Sardığınız çekirdekleri naylon br poşete koyup ağzını bağlayın ve bu şekilde 10 gün boyunca bekletin. Onuncu günün sonunda torbayı açtığınızda çekirdeklerin filizlendiğini göreceksiniz.
Filizlenen çekirdekleri toprak dolu bir kaba, filiz kısımları alta gelecek şekilde dikin. Sonrasında sulayın. 
Doğrudan güneş gören bir yere koyun. Ona bolca sevgi vermeyi unutmayın 🙂


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunu Yapın Nasırlarınızdan Kurtulun! Müthiş Kapışma... Balığın kafasından çıkan taş, şifa kaynağı İlaç Kullanmaya Son! Her Derde Deva Kantaronun 19 Faydası