GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
12 Şubat 2018 ( 3800 izlenme )
Reklamlar

GRİBİN BİR NUMARALI İLACI; AYVA

Birçok hastalığa şifa olan ayva; kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı. Ayvanın faydaları çok eski çağlardan …beri biliniyor. Romalılar parfümden, bala kadar her şey için ayvanın meyve ve çi…çeklerini kullanmışlar.

Ayvanın meyvesi gibi çekirdeği ve yaprakları da işe yaramakta boya ve kozmetik sanayinde, tıpta da ilaç yapımında kullanılmaktadır. Ayva, protein, şeker, organik asit, A, B2 ve C vitamini ve demir, bakır, potasyum gibi minerallerden zengin, tohumları ise yağ ve protein içeriyor.

ÇOCUKLARA YEDİRİN Ayva, çocuklarda sağlığı korur, büyüme ve gelişmeyi hızlandırır. Birçok hastalığa şifa olan ayva, kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalıdır. Cildi ve tırnakları zinde, parlak ve daha sağlıklı hale getirir.

ACİL GRİP TEDAVİSİ Grip ve nezlede iyileşmeyi hızlandırır. Ayva ya da ayva suyu ishalin geçmesi için de çok faydalıdır. Meyvesi veya meyvesinden hazırlanan şurup ve komposto ishale iyi gelmektedir. Vücudun gücünü artırarak, zinde tutmaya yardımcı olarak yorgunluk ve bitkinlikten korur. Kandaki kötü kolesterolü düşürerek damar sertliğinden korur. Ayva hoşafı ağızdaki yaraların iyileşmesini hızlandırır. Tereyağında pişirilen ayva, balgamı söker, kronik öksürüğe, solunum sistemi hastalıklarına ve bronşite iyi gelmektedir.

ÇİÇEĞİ VE KABUKLARI Ayva çiçeği kaynatılıp içildiğinde annelerin sütünü artırır, kalbi güçlendirir ve baş ağrısına iyi gelir. Ayva kabuklarının kaynatılıp içilmesi, idrar yolu iltihaplarında iyileşmeyi hızlandırır. Ağızdaki yaralar, boğazdaki şişlik ve ağrı için ayvanın kendisi ya da yapraklarının kaynatılıp suyu ile gargara yapılabilir.

Dudak çatlamalarını önlemek ya da iyileştirmek için de ayva çekirdeklerinin kaynatılıp dudakların bu suyla yıkanması gerekiyor. Ayva yaprakları çay gibi demlenip içildiğinde sakinleştirir ve uykusuzluğa iyi gelir. Şeker içeriğinin düşük olması nedeniyle şeker hastaları tarafından da yenilebilen bir meyve olan ayva; hem meyvesi, hem yaprağı, çiçek hatta tohumları ile son derece faydalıdır.

>> Ayva, çocuklarda sağlığı korur, büyüme ve gelişmeyi hızlandırır. 
>> Hazımsızlığı önler. 
>> Cildi ve tırnakları zinde, parlak ve daha sağlıklı hale getirir. 
>> Kalp ve damar hastalıklarından korur. 
>> Damar sertliğinden korur. 
>> Tereyağında pişirilen ayva, balgamı söker. 
>> Çiçeği kaynatılıp içildiğinde anne sütünü artırır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evde Çoklu Priz Kullananlar, Hayat Kurtaran Bilgiler.. Kalbinizin Düzgün Çalışmadığına Dair 8 İşaret İlk yaban mersini bahçesini kurdu! Kilosunu 25 liradan satıyor MİTİNG MEYDANINDA ERDOĞAN TAKLİDİ YAPAN KÜÇÜK ÇOCUK İZLENME REKORU KIRIYOR