GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Eylül 2018 ( 49744 izlenme )
Reklamlar

Hametan Krem Nedir

Hametan krem ciltteki sorunları gidermede etkili bir kremdir. Eczanelerde satılan bu krem doktorlar tarafından reçete ile verilen kapalı kutuda satılan bir kremdir. Hametan pomadın etken maddesi Hamamelis virginiana olarak piyasaya sürülmüştür. İçerisinde bu etken madde sayesinde cildinizde bulunan hemen hemen her sorunu çözmek için üretilmiştir.

Hametanın içinde bulunan Hamamelis virginiana etken maddesi sayesinde doku büzücü, kanama durdurucu ve iltihap giderici özellikleri en başta gelmektedir.

Deri yaralanmalarında kullanılan hametan pomad, sorun yaşanılan bölgedeki kanamayı azaltır ve pıhtılaşmanın hızlanmasını sağlar. Yaranın olduğu bölgede deri proteinlerinin gelişimini sağlar ve deriyi kalınlaştırarak yenilenme sürecine hızlı bir şekilde sokar.
Hametan Pomad Ne İşe Yarar
Hametan sadece cilt sorunlarını gidermek için kullanılan bir krem olarak görülmemelidir. Cildi nemlendirici etkisi sayesinde bayanların en çok tercih ettiği kremler arasında yerini alır.

Hametan pomadın en büyük etkileri cilt lekelerini giderir, sivilce izlerini ve yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak hametan kremi tercih edenlerin bilmesi gereken çok önemli bir konu daha var. Hametan kremi satın alanlar sivilce tedavisinde de kullanıp daha çok sivilceye maruz kaldığı belirtilmiştir.

Cilt yapınıza göre hametan krem veya hametan pomadı tercih etmenizde yarar vardır. Eğer cildiniz yağlıysa hametan krem, kuru cilde sahipseniz hametan pomadı tercih edin.

Hametan kullananların bir çoğunda sivilce artışı gözlenmiştir. Ancak bu artış deri altındaki sivilcelerin meydana çıkmasından kaynaklanır. Tedavinizi devam ettirdiğiniz sürece sivilcelerden kurtulmanız mümkündür.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Her ilaçta olduğu gibi hametan kremin de kullanım yöntemi vardır. Öncelikle kesinlikle doktorunuzun önerdiği dozdan fazla bir doz kullanmayın. Çünkü bu işi en iyi bilen doktorlardır. İhtiyaç duyulduğu kadar ihtiyaç olan bölgeye uygulayın. Ancak kullanmadan önce mutlaka uygulanacak bölgeyi temizleyin.

Daha sonra nohut tanesi kadar büyüklükte elinize sıkın. Uygulanacak bölgeye hafif bir şekilde masaj yapar gibi sürün. Kremi iyice yedirin. Uygulanan bölgede yara mevcutsa sargı beziyle kapatabilirsiniz.

Hametan Krem Nelere İyi Gelir
Hametan krem kullanım alanına göre değişim göstermektedir. Cilt lekelerinin giderilmesi, sivilce izlerinin yok edilmesi, yanıkların tedavisi, açık yaraların tedavisi gibi bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Bu saydıklarımız sadece başlıca bilinen kullanım alanlarındandır.

Hametan krem nelere iyi gelir sorusuna yanıt olarak da;

Hametan krem pişiğe iyi gelir
Hametan krem cilt lekelerine iyi gelir
Hametan krem sivilce izlerine iyi gelir ve yok eder
Hametan krem cildi yeniler ve canlanmasına iyi gelir
Hametan krem 1. ve 2. derece yanıklara iyi gelir
Hametan krem güneş yanıklarına iyi gelir
Hametan krem göğüs ucu çatlaklarına iyi gelir
Hametan krem kuru ciltlere iyi gelir ve nemlendir
Hametan krem cildinizi renk tonunu dengeler
Hametan krem ameliyat sonrası yaralara iyi gelir
Hametan krem bebeklerdeki pişiklere, deri yaralanmalarına iyi gelir

Hametan kremin başlıca iyi geldiği alanlar sizlere tanıdık gelebilir. Buna benzer bir diğer kremler de madecassol merhem ve bepanthen krem olarak bilinmektedir. Bu kremler hemen hemen aynı tedavilerde kullanılmaktadır. Aralarındaki tek fark hametan pomad deri yaralanmalarında daha çok etki göstermesidir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Domuz Etinin girdiği gıdalar! izleyin paylasın Adam gibi Adam olmak.. Hz Hızır Aleyhisselam’ı Çağırma Duası Kanserin çaresi paça çorbası ve evde yapılan yoğurt