GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Nisan 2018 ( 486 izlenme )
Reklamlar

Hayat seni yoruyor, üzüyor,


Hayat seni yoruyor, üzüyor,kırıyor, hatta paramparça ediyor olabilir. Sanki bütün dünya üstüne geliyor, istediğin hiçbir şey olmuyor ve mutluluk sen istedikçe kaçıyor gibi gözükebilir. Hak etmiyorsun biliyorum.

Bunca çirkinliğin içinde hala güzel şeyler var diyebiliyorsak, bu senin sayende.Kalbinin güzelliğini, şefkatini ve merhametini sakın kaybetme.Çünkü Allah’ın sana şöyle güzel bir sözü var. “İyiliğin karşılığı, yalnız iyiliktir.

“(Rahmân-60) Sen sabrettikçe, Allah’tan bekledikçe ve ümidini kesmedikçe içindekinin karşılığını elbette alacaksın.Saatler durmuyor ve bugün de gidiyor.Gün gelecek en kötü dediğin günü de unutacaksın. Gönül bağını arşa bağlayanlara, hayalleri için dünya dar.

Üzülme. Allah’ın, senin için daha güzel bir planı var.. ” Yüce Allah tevekkülümüze şahit olmamız için bizi imtihan eder.Teslim olmamız için bela verir,hastalık verir.Ayaklarımızın yere basması için dertler verir.Tüm bunlar gerçekte

Allahın bize olan lütfudur; çünkü zorluk insanı inceltir,yumuşatır.Kalbi tam teslimiyetle Allah’a bağlamak huzur verir.Bunu gönülden yaşarsak mutmain olur, acı hissetmeyiz.

Bu yüzden imtihan ediliyorsak, Rabbimiz bizi unutmamış demektir.Bizi huzuruna çagırıyor demektir. Kimseye kaldıramayacağı yük vermiyor aynı zamanda. İmtihanları en güzel sekilde atlatmak gerek, En güzele en güzel şekilde gidebilmek için…” Yalnızca Mevlam ol derse yürürsün hayat denilen yollarda.

Yalnızca nasibinde var ise yaklaşırsın uzaktakine. Delice bir gayrettir nasip dediğin, sonunu bilmediğin bir bekleyiş, her gece boğazında düğümlenen o sabırdır. Sabır denilen durakta beklemedikçe, kendisine verilen hayrı göremiyor insan. Sen kalbini ferah tut, gün gelir, senin de kalbinin nasibine düşen gelir bulur seni.

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaşanmış Güzel Bir Hikaye “Seni Seviyorum Demek” KESİNLİKLE OKUMALISINIZ Eğer alüminyum folyoyu ayaklarınıza sararsanız… Hz Nuh’un Vefat-ı