GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2018 ( 3616 izlenme )
Reklamlar

HAYATINIZ SEÇTİĞİNİZ KADINDIR …

Harun Reşit savaşta esir aldığı düşman Generale: – Hayatını bağışlarım ama bir şartım var, der.
‘Kadınlar hayatta en çok ne ister?’ budur bilmek istediğim.

Bu sorunun yanıtını getir kurtar kelleni der. Tabi generalde ölümden kurtulmak için, sorar soruşturur bu çetin sorunun yanıtını aramaya başlar ve Kaf dağındaki bir cadının bunu bildiğini öğrenir. Günlerce gecelerce at koşturur, cadıyı bulur ve sorar:
-Kadınlar hayatta en çok ne ister? Korkunç cadı yanıt için öyle bir şart ileri sürer ki yenilir yutulur cinsten değil. -Evlen benimle!O zaman öğrenirsin ancak istediğini…

Bu ölümcül teklifi kabul eder General ve doğru yanıtı alır almaz koşar Harun Reşit’e ve: – Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek ister!
Harun Reşit Generalin hayatını bağışlar ancak cadıya da evlenmek için söz vermiştir.
Neyse evlenirler. İlk gece General bir bakar ki , o korkunç cadı dünyalar güzeli bir afete dönüşmüş karanlık odada. Konuşur cadı;
– Benim kaderim böyle. Günün sadece yarısı güzel olabilirim, diğer yarısı çirkinim der.
Ne dersin? Geceleri seninleyken mi güzel olayım , yoksa gündüzleri dışarıdayken mi?…..
General düşünür ve:Sen bilirsin kararı kendin ver der.
İşte o an korkunç cadı sonsuza dek güzel bir kadın olarak kalır…. Peki, bu öyküden çıkarılacak 2 ders nedir?

1.Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek isterler. 2.Özgür iradesiyle hareket eden bir kadın her zaman güzeldir.

Hayatınız seçtiğiniz kadındır. Zevkli bir kadına rastlarsanız zevkiniz, Bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz, Zeki bir kadına rastlarsanız zekânız gelişir. Zaman Ayırıp Hikayeyi okuduğunuz için öncelikle teşekkür ederim..

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İkinci kez evlat acısı yaşadılar Sadece 1 yemek kaşığı ile Bağırsağınızı 2 Dakikada Boşaltabilirsiniz! Sirke ile ev yapımı varis önleyici kür tarifi.. Geçici evi donatıp , kalıcı evi ihmal edene, şaşarım!