Reklamlar

HEM SAHİBİ HEM ANLAMI ŞOK ETTİ!

Geçtiğimiz yıl meydana gelen darbe teşebbüsünün ardından a101 ve Bim gibi mağazalardan alışveriş yapılmaması hakkında herkes de uyarılarda bulundular. 

Hatta bazı yetkililer soruşturma bile geçirdi. İddiaların ardı arkası kesilmemiş, herkes sahibini merak eder olmuştu! 

FETÖ ile bağlantısı bulunduğu iddia edilen a101 ve Bimden alışveriş yapmanın sakıncalı olduğunu düşünen herkes aynı zamanda son yılların en çok tercih edilen mağazalarından biri olan ve satış rekorları kıran a101in de kimin olduğunu merak etmişti! Ayrıca neden A101 deniyor soru işaretleri çoğalmaya başlamıştı! 

A101 anlamı nedir? A101 marketler zinciri hissedarı Zapsu ismin nereden geldiğini şöyle anlatmış; “A. 101 hiçbir anlama gelmiyor. Ali Taran’a sürekli ‘Bize isim, logo, slogan bul diyoruz’ diyoruz, üç-beş gün sonra bir bakıyoruz o İsimleri başkası kullanıyor. Bir gün bana e-posta atmış, Z747, A447 gibi bir şeyler yazıyor. ‘Ne diyorsun sen kardeşim’ dedim. ‘Al sana marka, seç seç beğen, beğenmiyorsan kendin yap. Ama bunların alınmış olma ihtimali yok’ dedi. Sonra şirket çalışanlarına sorduk, biri A.101 olsun’ dedi, öyle kaldı.” 

Fakat konu ile alakalı olarak en yetkili mercilerden de açıklama geldi. Uzun zamandır büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan pek çok kişi için a101den alışveriş yapılmasının sakıncalı olmadığı kaydedildi. Sahibi ve yetkililerin o grupla bir bağlantısı olmadığı açıklanmıştı! 
Turgut AYDIN
Turgut AYDIN, 1942 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde doğdu. Henüz 15 yaşındayken, İstanbul'a göç ederek iş hayatına atıldı. Örnek bir Anadolu girişimcisi enerjisiyle, önce birçok ticari, sonra da sanayi şirketleri kurdu. Aydın Örme, tekstil sektöründe, en çok bilinen kuruluşudur. 2000 yılında hizmete giren Memorial Sağlık Grubunun çoğunluk hissesi, Turgut AYDIN ve ailesinin olup, kalan hisseler eşit biçimde, İngiliz ve Katar fonlarına aittir. 2008 yılında kurduğu English Home Mağazacılık, Türkiye'de 280'e, yurt dışında 75'e ulaşan mağazaları ile, ev tekstili perakendesinin lider kuruluşudur. 2009 sonunda satın aldığı A101'i, 6 yıl içerisinde, Türkiye'nin 81 ili ve 800'ün üzerinde ilçesinde binlerce mağazayla hizmet verir duruma getirmiştir. Turgut AYDIN şirketlerinde, 2015 sonu itibariyle 36 bin kişi çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bunu Öğrendikten Sonra Filizlenen Filizlenen Sarımsakları Asla Çöpe Atmayacaksınız