GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
12 Mart 2019 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Hiç Durmadan Kaşınan Çocuğun Feryadı

ADANA’da, bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan Halil Çiftçi’nin (9) dramı, yürek burkuyor.

ADANA’da, bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan Halil Çiftçi’nin (9) dramı, yürek burkuyor. Henüz 7 aylıkken “hiperimmunglobulin” diye adlandırılan bağışıklık sistemi hastalığı ortaya çıkan ve durmaksızın kaşınan küçük Halil, “Anne, artık *lmek istiyorum” diye feryat ediyor. Adana’da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi’de, 7 aylıkken “hiperimmunglobulin” (Vücuttaki ba-kteri, v-irüs, ka-nser gibi yabancı v-irüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi.

Hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu. Acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan Halil Çiftçi’nin ağ-layarak, “Anne, artık ö-lmek istiyorum” demesi yürek burktu.

AYNI HASTALIKTAN BİR OĞLUNU KAYBETTİ

İlk çocukları Anıl Çiftçi’nin de aynı hastalıktan yaşamını yitirdiğini belirten anne Emine Çiftçi, “Halil’e hamileyken, doktora gittim. İlk oğlumun da bu hastalıktan öldüğünü söyledim. Çocuğum, ilk zamanlar sağlıklıydı; bu hastalık tekrar karşımıza çıkınca mahvolduk” dedi. ‘Ö-LMEK İSTİYORUM” DİYE AĞLIYOR Hastalığı nedeniyle artık okula da gidemeyen oğlunun, hiç durmadan kaşındığını belirten anne Çiftçi, “Oğlum, kaşınmaktan her yerini k-anatıyor; geceleri “Ö-lmek istiyorum” diye ağl-ıyor. Krem, il-aç hiçbir şey fayda etmiyor. Kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz. Sürekli deri döküyor. Saatlerce kaşınıyor. Çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. Kentteki hastanelerin dışında İstanbul ve Ankara’daki merkezlere başvurduk. Çare bulamadık. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.-

‘MÜHENDİS OLMAK İSTİYORUM’

Okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Halil Çiftçi ise “Bu hastalıktan kurtulursam mühendis veya mucit olmak istiyorum” dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÜBHANALLAH 3 aylık bebek konuştu “La İlahe İllah” ın Sırrı Hemen ilaç almak yerine bun yöntemi deneyin, faydasını 1 dakikada gösterecek. DİNLEMELERE DOYAMADIM SÜPERR