GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
19 Mart 2018 ( 7704 izlenme )
Reklamlar

İBADET ARTARSA RIZIK TA ARTAR(İBRETLİK BİR KISSA MUTLAKA OKUYALIM)


Bir derviş. Evden ayrılışında hanımına işe gidiyorum diyerek ayrılır, ancak doğru tekkeye gider ibadet ederdi. Akşam eve döndüğünde Hanımı:

– Yiyecek bir şeyimiz yok biliyorsun, elin boş mu döndün, dediğinde de – Çalıştığım zat öyle cömertki… Ondan para istemekden utanıyorum. Ay sonunda ücretimin tamamını toptan verecek, derdi.

Ay sonu geldiğinde, yine evden ayrılmış, tekkeye gitmiş, ibadete koyulmuştu. Akşam eve döneceğinde bir düşünce kendisini aldı, ay sonu idi, hanıma ne diyecekti. Mahzun mahzun eve doğru yürüyordu. Sonunda eve yaklaştı. Evden leziz yemek kokuları etrafa yayılıyordu. Şaşırmıştı, kapıyı hanımı güler yüzle açar, içeri girerler olanları kocasına şöyle anlatır:

– Kimin yanında çalışıyorsan bey, gerçekten cömert biriymiş. Öğle sıraları idi, nur yüzlü iki zat kapıyı çaldı: “Bunlar beyinin iş ücretleridir. Eğer bundan sonra da işine devam eder ve daha fazla çalışırsa, ücereti daha da artacaktır” dediler ve taze kesilmiş koyun eti, çeşit çeşit yiyecek, hiç tatmadığım meyveler ve bir kese de altın verdiler.

Allah razı olsun o kimseden. Açlıktan artık tahammülümüz kalmamıştı. Hanımından bu sözleri dinleyen derviş Allah’a şükredip, ibadetine devam etti…. Allah (c.c.) neye kadir değil ki!

Bunu paylaş:

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

●●●DEVE DİKENİ TOHUMU●●● Çok Güzel Bir Hikaye Dert Babası Maymun ÇOK DERTLİYİM Mİ DİYORSUN? Sadece 1 dakika izle! Zaten paylaşacaksın.