GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
14 Mayıs 2018 ( 5765 izlenme )
Reklamlar

İbrahim Saraçoğlu'ndan Karabaş Otu Faydaları! Hangi Hastalıklara Faydası Var

İbrahim Saraçoğlu hocamız karabaş otunun birçok kanser hastalığını durdurucu özelliğe veya tamamen önleyebilme özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Sadece kanser tedavilerinde değil daha birçok hastalığın tedavisinde de bu bitkiyi öneriyor. 

Karabaş Otu  Nedir? Bir lavanta türü olan karabaş otu bir Akdeniz bitkisidir. Fransız lavantası ya da İspanyol lavantası olarak da anılır. Osmanlı döneminde kolera salgınının tedavisinde kullanılması için özel ferman çıkarılmıştır. 1. Dünya Savaşında mikrop öldürücü olarak kullanılmıştır.

Bunun yanı sıra çok eski çağlardan beri tedavi için kullanılan tarihi bir bitkidir. A ve C vitamini yanında kalsiyum ve demir bakımından da zengindir. İbrahim Saraçoğlu’nun üzerinde özellikle çalıştığı bitkilerden biridir ve kanserin yanı sıra birçok hastalığın da dermanı olduğunu belirttiği şifalı bir bitkidir.

Karabaş Otu Faydaları
Balgam söktürücüdür. Sinirleri ve kalbi kuvvetlendirici özelliği vardır. Egzama yaralarını iyileştirir.

Akciğer kanseri ve kan kanseri ile beyin tümörlerini geciktirici, durdurucu özelliği vardır. Hatta bu kanser türlerinden bazılarını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

İçeriğindeki geraniol maddesi kansere karşı koruyucu özellik taşır ve bazı beyin tümörlerini tamamen ortadan kaldırır. Karabaş otu, kan dolaşımını düzenler. İdrar yolu enfeksiyonlarını giderir.

Sinüzite karşı iyi gelen bir bitkidir. Ağrı kesici özelliği (romatizmal ağrılar) vardır. Sinirsel baş ağrılarını giderir, rahatlatıcı özelliği ile çabuk uyumanızı sağlar. İç sıkıntısını giderir.Romatizmaya karşı kullanılabilir. Epilepsi (sara) rahatsızlığına karşı çayının kullanılması nöbetlerin azalmasını ve oldukça seyrelmesini sağlar.

Önemli Bir Not: İbrahim Saraçoğlu bu bitkinin koruyucu olarak kullanılmamasını, sadece rahatsızlık vuku bulduğunda içilmesini öneriyor. 20 yaş altındakilerin de kullanmamasını belirtiyor. yine bitkinin güneş görmeyen kapalı ve rutubetten uzak şekilde saklanmasını özellikle bildiriyor.

Karabaş Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? Hazırlanan Karabaş Kürü Ne Kadar Süre İle Kullanılır? (İbrahim Saraçoğlu Tarifidir
1 su bardağı kaynar su içerisine 1 tatlı kaşığı karabaş otu ilave edin. 2 veya 3 dk daha kaynatın. Demlendikten sonra soğumasını beklemeden süzün. 
Gün aşırı (2 günde bir) akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak tüketin. 10 gün bu kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara verin ve tekrar 10 gün daha uygulayın.

Karabaş Otu Zararları
Bilinen bir zararı olmamakla birlikte İbrahim Saraçoğlu’nun belirttiği gibi karabaş otu sadece hastalık ortaya çıktığında kullanılmalıdır. Hamile ve emziren bayanlar hekimlerine danışmadan karabaş otunu kullanmamalıdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücudunuzdaki Tüm İzleri Yok Eden 4 Mucize Yağı Bilmek İster misiniz ? Acil Kilo Vermek İçin 5 Günlük Yoğurt Diyeti Ağaca Tırmanmanın Kolay Yolunu Bulan Adam Yoğurt Tarifi - Sert Yoğurt Nasıl Yapılır - Organik Günler