GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Mart 2018 ( 5930 izlenme )
Reklamlar

İftira İle İlgili Kıssa


Bir yahudi, gelip devesinin çalındığını söyleyerek bir Müslümana iftira atar. Hadiseden habersiz olan, müslümanı çağırırlar, yahudi iftirasını tekrarlar. Müslüman, bu yalan iftiradan ne söyleyeceğini şaşırır ve ellerini kaldırarak,

”Ey ALLAH’IM! Sana herşey malum, sen herşeyi en iyi bilensin, bu deve benim öz malımdır şimdi ise, bu musibet başıma geldi.”dedi ve Hz. Peyganberimize dönerek:
-Ya RESULALLAH! Senin verdiğin hüküm haktır ne olur bu gerçeği bir kere de şu deveden sorun;diye yalvardı.

-Hz Peyganber(sav)deveye dönerek: Ey deve sen kimin malısın? Konuş buyurdu, deve dile gelerek konuştu. -Ya RASULALLAH! ben bu müslümanın öz malıyım, bunlar yalancı şahitlik yapıyor dedi.
Bunun üzerine Hz Peygamberimiz(sav) o müslümana;

-Ey müslüman! söyle bakalım, sen ne gibi hayırlı işler yapmışsın ki, ALLAHU TEALA, senin hatırın için bu deveyi konuşturdu. -YA RASULALLAH! Ben her gece senin üzerine on kere salevat getirmeden, okumadan uyumam dedi.

Yüce peyganberimiz(sav)dediki; -”Sana müjdelerimki, bu salevat hürmetine bu dünyada temize çıktın, üzerindeki bela ve musibetten kurtuldun. Ahirettede cehennem azabından kurtulacaksın (kurtuldun)”buyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devamını oku.. Kuru İnciri Bu Şekilde Tüketin! Şifa Deposu Kuru İncirin Faydaları Denenmiş mucize ödem söktürücü bitki çay..! Son Dakika Müge Anlı'da Şok! Stüdyo Yıkıldı!!! Hangi Gelin Katil?