GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
23 Mart 2018 ( 5884 izlenme )
Reklamlar

İftira İle İlgili Kıssa


Bir yahudi, gelip devesinin çalındığını söyleyerek bir Müslümana iftira atar. Hadiseden habersiz olan, müslümanı çağırırlar, yahudi iftirasını tekrarlar. Müslüman, bu yalan iftiradan ne söyleyeceğini şaşırır ve ellerini kaldırarak,

”Ey ALLAH’IM! Sana herşey malum, sen herşeyi en iyi bilensin, bu deve benim öz malımdır şimdi ise, bu musibet başıma geldi.”dedi ve Hz. Peyganberimize dönerek:
-Ya RESULALLAH! Senin verdiğin hüküm haktır ne olur bu gerçeği bir kere de şu deveden sorun;diye yalvardı.

-Hz Peyganber(sav)deveye dönerek: Ey deve sen kimin malısın? Konuş buyurdu, deve dile gelerek konuştu. -Ya RASULALLAH! ben bu müslümanın öz malıyım, bunlar yalancı şahitlik yapıyor dedi.
Bunun üzerine Hz Peygamberimiz(sav) o müslümana;

-Ey müslüman! söyle bakalım, sen ne gibi hayırlı işler yapmışsın ki, ALLAHU TEALA, senin hatırın için bu deveyi konuşturdu. -YA RASULALLAH! Ben her gece senin üzerine on kere salevat getirmeden, okumadan uyumam dedi.

Yüce peyganberimiz(sav)dediki; -”Sana müjdelerimki, bu salevat hürmetine bu dünyada temize çıktın, üzerindeki bela ve musibetten kurtuldun. Ahirettede cehennem azabından kurtulacaksın (kurtuldun)”buyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücutta bomba etkisi yapar! Kanserli hücreleri yok ediyor, gastrite çok iyi geliyor, şekeri düşürüyor, cildi mermer gibi yapıyor, saçları beyazlıktan kurtarıyor. Herkese faydası var! Evde Çoklu Priz Kullananlar, Hayat Kurtaran Bilgiler.. Doktorlar bunu size asla söylemez! Tiroidinizi bir malzemeyle iyileştirin! 10larca soruna şifa! Lütfen Dikkat !