GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
30 Nisan 2019 ( 640 izlenme )
Reklamlar

K-abızlık İçin Kayısı ve C-eviz Suyu

K*abızlık sorununuz varsa Kayısı ve Ceviz ile hazırlanan bu su tam size göre…
Kabızlık sorunu günümüzde, her yaştan hem bayanların hem* de bayların sorunu olmuş durumdadır. Önemli bir sağlık *sorunu olan kabızlık; başta şişkinlik ve ağrılar olmak üzere nefes darlığına ve uykusuzluğa bile neden olabilmektedir.

*Kabızlığa Karşı Ceviz ve Kayısı Suyu 
Ka*yısı – Ceviz suyunu hazırlamak oldukça basittir. Bunun için geceleyin bir tane ceviz içini ve 1 adet kuru kayısıyı bir bardak suyun içine atın ve sabaha kadar bekletin. Sabahleyin uyandığınızda önce *dişlerinizi fırça*ayın ve karnınız daha açken bu ceviz ve kayısı suyunu için ardından içindeki ceviz ile kayısıyı tüketin. Kabızlık sorununuzun çözümü bu kadar basit. Çünkü ceviz ve kuru kayısı, bağırsak hareketlerini hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırarak kişide dışkılama sıklığını arttırır.
*Kabızlığa İyi Gelen Besinler
Kabızlık sorunundan kurtulmak isteyen kişilerin ilk uygulaması gereken; beslenme şeklinde, posa içeriği yüksek olan gıdala*ra daha çok yer vermesidir. Çünkü posa içerikli gıdalar, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin öğünlere salata eklemek v*eya ara öğünlerde posalı olan meyveleri kabukları ile tüketmek iyi birer seçenektir.

Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek gruplarından yana tercih yapılmalıdır.
Şişkinlik sorunu yaşanmadığı sürece haftada 2 veya 3 defa kuru baklagil tercih edilmelidir.

Ara öğünlerde kuru incir, kayısı ve erik ile hazırlanmış olan kompostolardan 1 kase tüketmek sindirim sisteminizi rahatlatıcı etki gösterecektir.

Sebze ve meyve seçiminde; armut ve kayısı gibi bağırsakların hareketlerini arttırıcı meyvelerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

*Kuru incir, kuru kayısı ve kuru erik tüketimin günlük olarak düzene sokulması ile dışkılama sistemi de terbiye edilmiş olunur.

Ispanak, pazı, roka, maydanoz, kırmızı turp, havuç, enginar ve elma tüketmekte k*abızlık sorununa iyi gelmektedir.

*V*ücuda alınmış olan posaların daha rahat suyu tutabilmesi için gerekli ölçüde mutlak su içilmelidir. Gerekli ölçüde su içilmed*iği zaman ortaya çıkan sorunlardan bir tanesini kabız*lık oluşturmaktadır. Bol su tüketimi, farklı hastalıkl*arında tedavisinde çözüm sağlayabilmektedir. Vücudumuzun genel sağlığı için su, temel maddelerden birisidir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her sıkıntı ve musibet için kendimizi koruma altına alalım. 75 yaşındaki eşini öldüren, 60 yaşındaki kadın müebbetle yargılanıyor Derhal su içmeniz gerektiğini söyleyen 7 belirti Dişçiye gitmeden tartar temizlemede ve dişleri beyazlatmada en etkili formüller