Reklamlar

Kadınların Bilmesi Gereken Kalp Krizinin 5 İşareti!

İşte Kalp Krizinin adım adım yaklaştığını işaret eden sinyaller. İster kadın olun, ister erkek olun bu belirtileri gördüğünüzde hemen Uzman Kardiyoloğunuza muayene için randevu alın. 

Kalp krizinin ana nedeni, kalp kapaklarında oluşan birikim nedeniyle kalbe kanla beslenen arterlerin yavaş yavaş daralmasıdır. 

Araştırmalar, 43.8 milyon kadının şu anda bir tür kalp hastalığından muzdarip olduğunu gösteriyor. Kadınlar erkeklerden kalp hastalıklarına daha yatkındır ve kalp krizi nedeniyle tüm kanser türlerinden dahayüksek oranda ölüm riski taşırlar. 

Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir? Bununla birlikte, kalp krizi, erkeklerle daha sık görülür; bu nedenle, kadınlar bir kalp krizinin meydana gelmesi esnasında muhtemel bir sorun olarak görmedikleri için kalp krizi risklerinin artmasına neden olurlar. 
Kalp krizinin en yaygın semptomları kadınlarda daha belirgindir ve bunları örneğin grip gibi daha az ciddi bir şeyle ilişkilendirebilirler. 

Bu nedenle, kadınlarda kalp krizinin bu uyarı işaretlerini bilmek önemlidir. 

Göğüs Dışındaki Bölgelerde Ağrı (başka bölgelere yansıma) Çoğu vaka da, kol, sırt veya çene gibi göğüs dışındaki bölgelerde ağrı oluşur. 

Göğüs’de Basınç Hissetme Bu basınç erkeklerde olduğu kadar yoğun olmasa da, kadınlar sık ​​sık rahatsız edici sıkıştırma, basınç ve göğsünüzün merkezinde bir kaç dakika ağrı hissi yaşarlar. Kadınlar sıkıştırmaya benzer bir üst sırt basıncı veya etrafında bağlı bir halat olarak tasvir eder bu durumu. Terleme ve Nefes Darlığı

Egzersizle şiddetlenen ya da göğüs ağrısı eşliğinde soğuk bir terleme yaşamanız durumunda derhal 112’yi aramalısınız. Bulantı veya Kusma Bu işaretler çoğunlukla mide ağrısı/üşütmesi gibi konulara atfedilir ancak kalp krizinden önce kadınlar genellikle bulantı veya kusma yaşarlar. 

Sıradışı Yorgunluk Gerekli bir sebep olmaksızın sürekli yoruluyorsanız ve yukarıdaki belirtilerden bazılarını yaşarsanız, kesinlikle doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. 

Sebepsiz yere aşırı yorgunluk hissetme ve Kalp Krizinin diğer belirtilerinden bazılarını yaşıyorsanız derhal Kardiyoloğunuza başvurun. Bununla birlikte, kalp krizi riskini azaltmanıza yardımcı olabilecek bazı koruyucu önlemler alabilirsiniz! 

Sağlıklı Yiyecekler Tüketin Meyve ve sebzelere, özellikle sarımsağa odaklanmalısınız, çünkü sarımsak kan basıncını düşürür. Ayrıca kalp krizi riski çoğunlukla iltihap ile ilişkilidir, bu nedenle damarlarda plak birikimini azaltacak güçlü iltihap önleyici özelliklere sahip olan Zerdeçalı da tüketmelisiniz. 

Beyaz Şekerden Uzak Durun Aşırı şeker tüketimi vücudu olumsuz etkiliyor, iyi kolesterolü düşürüyor ve trigliseritleri arttırıyor, böylece kalp krizigeçirme olasılığınız yükselir. Vitamin Takviyesi Alın Atar damarları genişletmek ve kan akışına yardımcı olmak için balık yağı kullanmanız gerekir. 

Ayrıca, C vitamini atardamarların hasar görmesini engellerken, K vitamini kalp krizinin bir başka nedeni olabilen kalsifikasyona (atar damarların sertleşmesine ) karşı korur. 

Egzersiz Yapın Yorucu günlük faaliyet kalp krizi riskini artırabilir, ancak hafif bir egzersiz kalp krizi riskini azaltır. Ancak, kalp krizi geçirdiğinizden şüphelendiğinizde kesinlikle beklemeyin. Derhal 112’yi arayın. Acilen bir uzmana muayene olun.

Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vücuttaki Bağırsak Kurtlarını Döken En Etkili Doğal Çözüm!