GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
22 Şubat 2018 ( 967 izlenme )
Reklamlar

KEŞKE BİZDE BÖYLE ARKADAŞ EDİNSEYDİK,


“Cabir bin Abdullah ra diyor ki: “Resulallah (sav) buyurdular ki “ADAMIN BİRİ Cennet’i hak eder ve CENNET’e GİRER.
Bir müddet sonra çok sevdiği bir ARKADAŞI vardır, o aklına gelir ve onu aramaya başlar. Sonra öğrenir ki o arkadaşı
(imanlı ama günahkar olarak) CEHENNEM’dedir.

Bunun üzerine Rabbine yalvarır, o arkadaşı için ŞEFAATÇİ olmak ister, Allah da onun bu talebini kabul eder ve arkadaşını Cehennem’den çıkarıp Cennet’e onun yanına gönderir.

Bunu gören diğer Cehennem sakinleri, KEŞKE BİZDE BÖYLE ARKADAŞ EDİNSEYDİK, “bizim ne bir şefaatçımız ne de bir dostumuz vardır” derler. İmam Beğavi – Tefsirü’l-Beğavi 6/120 🕋🕋🕋🕋🕋

“Peygamber efendimiz (sav) “dünya ahiretin tarlasıdır” buyurmuştur. yani dünya kazanç yeridir. dünyada ne ekilirse, ahirette o biçilecektir. her nimet, bir külfet karşılığıdır. külfet de sıkıntısız olmamaktadır. Dünyada AHİRET DOSTLARI kazanalım inşa’Allah!

Çünkü gördüğümüz üzere sadece bu dünyada elimizden tutmuyorlar, acı ve tatlı anlarımızda yanımızda olmakla kalmıyorlar, ana-babalarımızın bile, hak alma savaşında “nefsiiim nefsim” diye bizlerden kaçışacağı, kimsenin gözünün kimseyi görmeyeceği zamanda, mahşerde ve dahi Allah korusun içine düşersek Cehennemde şefaatçimiz oluyorlar.

Çünkü menfaatsiz,sadece ALLAH RIZASI için birbirlerini sevenlere CENNET haktır, Allah’ın vaadi vardır..
Tabiki her arkadaş böyle olmayacak ! O sebeple nasıl arkadaşlar edindiğimize, Kimlerle arkadaş olduğumuza çok dikkat etmeliyiz değil mi?

“BÜLBÜL gülistana, KARGA çöplüğe götürür..” 🌸🌸
Rabbim hepimize Ahirette bizleri HATIRLAYIP UNUTMAYACAK DOSTLAR ARKADAŞLAR nasip etsin! Bizleri de dostlarını, arkadaşlarını HATIRLAYANLARDAN eylesin!
Amin ecmain!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sarımsağın Mucizevi Faydaları.. Reflüyü Anında Geçiren Bitkisel Kür Karbonatı hayatımızdan eksik etmemeliyiz… Fabrikasyon civcivler soframıza böyle geliyor