GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
05 Ekim 2018 ( 1750 izlenme )
Reklamlar

Kibrit Çöpünün Hikayesi

Kibrit çöpleri de insanların yaşantılarına benzer. Kibrit kutusu yaşadığımız toplumu ifade eder. Bazı kibrit çöpleri vardır, bir amaç için yanarlar, bazen bir sigara, bazen bir ocak. Kimi de boş yere yanıp tükenir hiçbir işe yaramadan.

Kibrit kutusunu açıp baktığınızda hepsi aynı gibi görünse de aslında farklı kibrit çöpleri vardır. Bazıları yanamayacak kadar incedir. Yakarken kırılır sanırsınız ama bilir misiniz? En iyi onlar yanar.

Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü çıkar ama bir kibrit çöpü bir ormanı yakar.

Kibrit kutuları içinde yaşanılan topluma benzer; ıslak bir kutudaki kibriti istediğin kadar uğraş yakamazsınız. Demek ki içinde yaşanılan toplum, insanı istemese de çok etkiler. Bazı kibrit çöpleri aykırı insanları ifade eder.Tüm kibrit çöpleri aynı yöne bakarken, onlar tam tersine bakar. Kutu açıldığında ilk önce onlar göze çarpar. Bazı kibrit çöpleri birbirine yapışmıştır. Aynı kafadar insanlar gibidirler. Ama en tehlikelisi kendiyle birlikte kutuyu da yakan kibrit çöpleridir. İçindeki bulundukları toplumu çökertirler.

Bazı kibrit çöpleri ne yaparlarsa yapsınlar yanmazlar. Toplumda yaşayıp giderler. Toplum nereye, onlar oraya. Peki siz hangi tür kibrit çöpüsünüz hiç merak ettiniz mi?

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

E-klem ve Kireçlenme Ağrılarına 10 Günde Kurtaran Karışım RABBİMİZ KURAN-I KERİMİ HAKKIYLA OKUMAK CÜMLEMİZE NASİP ETSİN 9 yaşındaki Yağmur, uğradığı olayı doktora anlatmış Kalp hastalığı, diyabet ve felce iyi geliyor – İşte o meyve