GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
19 Şubat 2018 ( 712 izlenme )
Reklamlar

Kişniş otu yağı mide sorunlarına iyi gelir..


. Özellikle midedeki yaralara, spazmlara, tahrişlere önemli faydaları olur. Günlük yaşamda stres nedeniyle mide sorunları olanlar için tavsiye edilen bir alternatiftir.

Midenin işlevlerini düzenleyerek, daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bunun yanında karın ağrısına, migren ataklarına da iyi gelen etkileri vardır. Gaz problemi olanlarda bu bitkiden yararlanabilir.

Kişniş otu faydaları nelerdir? Bağışıklığı güçlendirir: İçeriğinde flavanoidler, apigenin, kuarsetin bulunan kişniş otu, bu içerikle antioksidan etkilidir. Bu nedenle vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.Demir ve C vitamini zengini de olduğu için bağışıklığı güçlendirici etkisi vardır. Bu yüzden diyetlerde sıkça kullanılan bir bitkidir. Vücudu etkileyebilecek virüslere kadar etkili bir savaşçıdır.

İştahı açar: Kişniş otu yağı iştah açıcı olarak kullanılır. Kilo almayı isteyenler bunu düzenli olarak kullanabilir. Ancak fazla kilolarından yakınanlar için tavsiye edilmez. Yemeklerden hemen sonra kişniş otu yağı kullanılırsa, bunun da şişkinliği azaltan etkisi olur.
Mide sorunlarına iyi gelir: Kişniş otu yağı mide sorunlarına iyi gelir. Özellikle midedeki yaralara, spazmlara, tahrişlere önemli faydaları olur. Günlük yaşamda stres nedeniyle mide sorunları olanlar için tavsiye edilen bir alternatiftir. Midenin işlevlerini düzenleyerek, daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bunun yanında karın ağrısına, migren ataklarına da iyi gelen etkileri vardır. Gaz problemi olanlarda bu bitkiden yararlanabilir.

Cinsel isteksizlikte kullanılabilir: Afrodizyak etkisi olan kişniş otu çok eski dönemlerden beri bu alanda kullanılmaktadır. Ancak cinsel isteksizlik için kişniş otunu kullanmayı isteyenler bir uzmandan destek alarak bundan faydalanmalıdır.

Unutkanlık sorunlarında: Önemli işlerde, sınavlarda dikkati toplayamama, unutkanlık gibi sorunları olanlar kişniş otundan faydalanabilir. İlerleyen yaşlarda oluşan unutkanlık içinde bu bitki kullanılabilir.

İltihaplanma azaltıcı etkisi vardır: Artrit, romatizma gibi iltihaplanmayla ortaya çıkan rahatsızlıklar için kişniş otu kullanılabilir. Ciltteki, gözlerdeki iltihaplara çok faydalıdır. Ayrıca böbrek taşı oluşumunu azaltır, kemiklerdeki ağrılara iyi gelir. Yaşlanmayla etkili olan osteoporoz sorununa kalsiyum içeriğiyle çare olabilir.

Kişniş otu faydaları bunlarla bitmez. Adet düzensizliklerinde, kolesterol yüksekliğinde, ağız yaralarında, kansızlıkta, göz nezlesinde, zehirlenmede bile bu otun şifalı etkilerinden faydalanabilirsiniz. Ancak her zaman dediğimiz gibi, önce bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 padişah 12 cumhurbaşkanı gören teyzenin sırrı Aynalar DOKTORLAR ŞOKTA! 2 HAFTADA EKLEMLERİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ YAPIN! Tereyağını erittiğinizde köpükler çıkıyorsa..