GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
08 Şubat 2018 ( 1461 izlenme )
Reklamlar

Küçük kız babası ile ormanda yürüyüş yaparken,


Küçük kız babası ile ormanda yürüyüş yaparken,

ayağı takılıp yere düşüyor. Can acısıyla “Ahhh” diye bağırınca ilerideki dağın tepesinden “Ahhh” diyebir ses duyuyor ve küçük kız, dağın tepesinde başka birinin olduğunu sanıp bu kez de

“SEN KIMSIN?” diye bağırıyor. Aldığı yanıt “SEN KİMSİN” oluyor. Küçük kız bu yanıta iyice sinirlenip “SEN BİR KORKAKSIN, NEDEN SAKLANIYORSUN?” diye haykırıyor. Dağdan gelen ses “SEN BİR KORKAKSIN…” diye cevap veriyor.

Sonunda babasına soruyor “BABA NE OLUYOR BÖYLE?” “DINLE VE ÖĞREN” diyor adam, bu kez kendisi dağa doğru “SANA HAYRANIM” diye bağırıyor. Gelen cevap “SANA HAYRANIM” oluyor. Baba tekrar bağırıyor, “SEN MUHTEŞEMSİN” gelen cevap “SEN MUHTEŞEMSİN.”

Küçük kız çok şaşırıyor ama, halen ne olduğunu anlayamıyor. Adam, küçük kızına hayatın sırrını anlatmaya başlıyor. “Buna ‘YANKI’ denir. Ama aslında bu ‘YAŞAM’dır. Yaşam daima sana, senin verdiklerini geri verir. Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır.

Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev. Daha fazla şefkat istediğinde, daha şefkatli ol  Saygı istiyorsan, insanlara daha çok saygı duy. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan, sen de daha sabırlı olmayı öğren.

Çünkü yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın aynadan bir yansımasıdır.
Hayat sana ancak, senin ona verdiklerini geri verir, bunu unutma!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sahurda ne yenir tok tutan yiyecekler! Bunu yiyen 24 saat acıkmaz.. BİBERİYE MUCİZESİ…LÜTFEN OKUMADAN GEÇMEYİN ! Ölen dedelerinin mezarını açtılar ve... Metabolizmayı hızlandıran çay tarifi.