GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
17 Mayıs 2018 ( 39647 izlenme )
Reklamlar

KÜMESTE ÜÇ SİYAH YUMURTA BULDU – İÇİNDEN ÇIKANLARI GÖRDÜĞÜNE İNANAMADI

Daha önce tüylerinde siyahlık olan tavuklar görmüşsünüzdür. Peki tamamen siyah olan bir tavuk gördünüz mü?

Fotoğrafları gördüğünüzde bunun gerçek olduğuna inanamayacaksınız. Ayam cemani ırkı bu tavukların tüyleri tamamen siyah. 

Gagalarından tutun ayaklarına kadar ayam cemani ırkı tavuklar tamamen siyah. Hatta eti ve iç organları bile siyah. Ayam cemani türü tavuklar doğuştan simsiyah renkteler. Harika değil mi? 

Yetişkin ayam cemani türü bir tavuğun ABD’de satış bedeli yaklaşık olarak 10 bin TL. Tavukların bu rengi almasındaki temel etken horozların baskın geni. Tavukların yumurtaları bile siyah. Ancak ayam cemani türü tavuklar hakkında yanlış bilinen bir gerçek var. Bazıları bu tavukların kanlarının da siyah olduğunu iddia etse de kanları koyu kırmızı renktedir.

Ayam cemani türü tavuklar Avrupa’ya ilk kez 90lı yıllarda getirildi. Endonezya’da ise bu tür tavukların mistik güçlerinin olduğuna inanılıyor. Ayam cemani türü tavukların bir arkadaşınızın dikkatini çekeceğini düşünüyorsanız paylaşın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ellerinizin Size Sağlığınız Hakkında 7 Uyarısı Bir Anne Hikayesi (Çöp Tenekesi) DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN GÖRÜNTÜ DEAŞ'lı teröristler ABD ve PYD korumasında tahliye ediliyor ABD, PKK VE DAEŞ ORTAKLIĞI KANITLANDI Bağırsaklarınızı 2 bileşenli karışımla hızlı boşaltın