GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
20 Haziran 2018 ( 7711 izlenme )
Reklamlar

Kuru Üzüm Suyuyla Dört Günde Karaciğer Temizliği

Karaciğer Temizleme ve Karaciğer Detoks Tarifleri
Vücutta tüm organların ve kanın temizlenmesi işlevini yerine getiren karaciğerinde beslenme ve diğer alışkanlıklardan dolayı detoksa tabi tutulması gerekliliği doğar.

Karaciğer Detoksu
Vücudun yenilenmesini, kanın temizlenmesi gibi vücudu tazeleyen işlevi yerine getiren karaciğer, mevcut beslenme alışkanlıkları, diğer zararlı alışkanlıklar gibi etkenler ile zamanla yorulur ve yıpranır. Bu yüzden de karaciğer detoksu ile belirli aralıklar ile karaciğerin dinlendirilmesi ve tüm zararlı bileşenlerinden arındırılması gerekliliği bulunur. Karaciğer detoksu yapılmaz ve zararlı alışkanlıklar sürdürülür ise çok ciddi karaciğer rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalınması muhtemel hale gelir.

Karaciğeri temizleyen detoks uygulamaları aslında oldukça pratiktir. Yani karaciğeri yoran ve zorlayan etkenlerden arındırma işlemini gerçekleştirebilmek için çok üst seviyede tıbbi bir müdahaleye dahi gerek bulunmadan, günlük yaşantı içerisinde aslında hep yer alması gereken doğal ve bitkisel ürünlerden oluşturulacak etkenler ile gerçekleştirilebilmesi mümkün olur. 

Karaciğer detoksu yapanlar, daha sağlıklı ve daha güçlü bir karaciğere sahip olabiliyor ki bu durumda ‘kanser’ gibi son derece ciddi sağlık sorunlarının oluşumunun önüne geçilebilmesi noktasında önemli bir avantaj teşkil ediyor. Vücudun her bir hücresi ve organı mutlak suret ile belirli periyotlarda temizlenmeye yani ‘detoks’ uygulamalarının gerçekleştirilmesine gereksinim duyar.

Karaciğer Detoksu Faydaları Nelerdir?
Karaciğer temizleme ile organın zararlı her türlü detaydan arındırılması ilk olarak olası karaciğer rahatsızlıkları oluşumunun engellenebilmesi açısından büyük bir etkiye sahiptir. Detoks ile karaciğer hücrelerinin yenilenmesi ve tazelenmesi sağlanır ki böylelikle en temel işlevlerinden birisi olan kanı temizleme fonksiyonunu daha sağlıklı ve daha stabil bir şekilde yerine getirebilir duruma getirilebilmektedir. 

Meydana gelen yoğun kirlenme ve zararlı etken artışları ile ortaya çıkabilecek siroz, kabızlık, cilt rahatsızlıkları, hemeroid, iltihaplanmalar, enfeksiyonlar ve görme problemleri gibi sağlık sorunlarının oluşumunun önemli oranda önünü geçilebilmesi mümkün oluyor.

Karaciğer Detoksu Nasıl Yapılır
Karaciğer temizliği yani detoksu için modern tıp dünyasında sunulabilecek geniş yöntem alternatifi çeşitliliği bulunmaz. Zaten fazlasıyla yorulması ve yıpratılması dolayısı ile yapılan detoksu işleminin doğal ve bitkisel ürünler kullanılarak, gerçekleştirilmesi hedefin daha iyi şekilde oluşturulabilmesi açısından çok önemlidir. 

Kuru Üzüm Suyu
Malzemeler
Su (2 su bardağı)
Kuru üzüm ( 150 gram)

Yapılışı
İlk olarak kuru üzümlerin iyice yıkanması gerekir. Daha sonra iki bardak suyun kaynatılmasından sonra yıkanan kuru üzümlerin içerisine atılarak, yaklaşık 20 dakika kadar daha kaynamaya devam ettirilir. Kaynayan karışım 1 gece ağzı kapalı şekilde bekletildikten sonra ertesi gün yine ısıtılır. Bu aşamada tercihe göre sıcak veya ılık olarak tüketilebilir.

Ne Kadar Uygulanmalı?
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından keşfedilen ve önerilern kuru üzüm suyunun kullanım zamanı için belirtilmiş olan kullanım önerisi ise üst üst birkaç gündür. Her gün taze olacak şekilde en az 3 ila 4 gün kadar sabahları aç karnına uygulanması önerilir. 

Sabah kahvaltılarından en az yarım saat kadar önce tüketilmesi, etkisinin daha iyi hissedilmesine yardımcı olur. Kuru üzümün standart şekilde düzenli ‘yemiş’ olarak da tüketilmesi önerilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaban Domuz Sürüsünü Yakalama Sistemi Bu günün en çok izlenen videosuymuş... yazık hayvanayaa Devamını Okuyun.. Uyudukça uyuyası gelir insanın.