GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
19 Ocak 2018 ( 5903 izlenme )
Reklamlar

Limon Kabuğu ile Eklem Ağrısı Tedavisi


Limon kabuğu neden özellikle eklem ağrısına iyi gelir?
Acımsı tadından dolayı, çoğu insan kabuğunu atıp yalnızca meyvenin suyunu kullanır.

Ancak limonun kabuğunu attığınızda aslında genel sağlığınıza iyi gelecek ve hatta eklem ağrısıyla mücadele edecek çok sayıda besin maddesini de atmış olursunuz

Limon kabuğunda bulunan esans yağlarının kan damarlarını rahatlatıp ağrı hissini önemli ölçüde azaltan iltihap sökücü bir etki yaparak eklem ağrılarını azalttığı gösterilmiştir.

Limonun kabuğu, kan damarlarını yatıştıran ve anti-iltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur – sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Limon kabuğuyla eklem ağrıları nasıl tedavi edilir: 
Malzemeler • Doğal sızma zeytinyağı, 
• 2 büyük organik limon, 
• Kapaklı küçük bir kavanoz, 
• Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı • Limon kabuklarını kavanozun içine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. . Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin.

• İki hafta geçtikten sonra, karışımınızı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı duyduğunuz bölgenin üzerine yerleştirin. İdeal olarak bu tedaviyi gece uygularsanız bu merhem siz uyurken cildinize iyice işleyebilir.
 • Lütfen diz ve eklem ağrısı olanlar için bir kez paylaşalım.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Güçlü Antioksidanlı İçecek İnsanları Resmen Yeniden Onarıyor Erkan Tan'a Atatürk'ü Seviyor musun? Diye Sorulmuş ERKAN TAN'dan Muhteşem Ötesi Cevap Veriyor Verr Mehteri Verrrrr Mehteri NAMAZ KILMAYAN GENCİN İBRETLİK SONU Coco Cola'yı gönül rahatlığı ile Akrep ZEHİR'i olarak kullanabilirsiniz. Anında etki yapıyor... Çoluğunuzu çocuğunuzu uzat tutun..!