GÖNÜL SOFRASI RAHMET PINARI
26 Ocak 2018 ( 654 izlenme )
Reklamlar

Limon tuzu mucizesi..

★ Su ısıtıcınız kireç tuttuysa; İçindeki suyu boşaltıp iyice yıkayıp tortuları alıyoruz ve ısıtıcımızın içine bir avuç Lİmon Tuzu ekliyoruz.Ve kireçli bölgeye kadar su ilave ediyoruz.

Benim ısıtıcımın iç çeperinde 1 lt lik bölüme kadar hafif kireç kalıntıları vardı o sebeple o hizaya kadar su ilave ettim. Bu şekilde kaynatıyoruz. Kaynarken içindeki kireçlerin nasıl kabardığını ve söküldüğünü görebiliyorsunuz.

En azından kimyasal bir madde kullanmadan kireçleri yok ettim:) 
★ Limon Tuzunu aynı zamanda bulaşık makinesi için de kullanıyorum.

NASIL YAPILIR: 15 günde bir Bulasık Makinesi dolu iken bir avuç kadar limon tuzunu makinenin içine serpiyorum gelişi güzel ve o şekilde makineyi çalıştırıyorum.

Böylelikle makinenin içi de temizlenmiş oluyor ve bulaşıklarda. Evdeki suyun kireçli olmasından dolayı bulaşıklarınız lekeli ve kireçli çıkıyorsa, makineyi her seferinde çalıştırırken bir avuç limon tuzu gelişigüzel atın. sonucuna inanamayacaksınız… bulaşıklarınız tertemiz pırıl pırıl olacak.. (Alıntı)

Kullanmadan önce servisinize danışınız 
PAYLAŞALIM HERKES FAYDALANSIN 
Sayfamızı Takip Edin 👉

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seni Görmeyen Gözü Neyleyim BU BİR MUCİZE! BAŞ AĞRISI, ROMATİZMA, ÖKSÜRÜK, İLTİHAPLI YARALAR… HEPSİNE ŞİFA OLACAK. Mutfak Lavabosundan Gelen Kötü Kokuları Yok Edecek 8 Harika Bilgi Fatma Demir cinayetinde flaş gelişme ...Gizli tanık kim?